Zličínský turnaj ženského Béčka

Další turnaj jsme odehrály takřka na domácí hale na Zličíně, kde jsme zároveň i pořádali. Čekaly nás dva rozdílní soupeři – Bohemians a Tatran.

V prvním zápase nás čekala Bohemka, která se vyhřívá ve vyšších patrech tabulky. Tudíž úkol byl jasný – pevná obrana a střelba ze všech pozic, ze kterých to jde. Už od začátku ale bylo vidět, že soupeř je technicky trochu jinde, než my. Přesto jsme ho danou taktikou překvapili a navrch jsme přidali výborný výkon. První třetina skončila poměrem 2:4 pro Bohemku, což nebyl do druhé třetiny špatný výsledek. Kdybychom pokračovali ve hře, kterou jsme praktikovaly v první třetině, tak bychom zápas určitě vyrovnali. Ale najednou jsme úplně přestali bránit a střílet, čehož soupeř využil a dal nám 4 góly jak přes kopírák – rychlý balonek před branku a důraz na brankovišti. Ke konci třetiny jsme se vrátili k naší hře, ale vstřelili jsme jen jeden nádherný gól do víka z hole Elišky Škvorové. Ve třetí třetině nám už došly síly (jelikož nás bylo jen 9) a na výraznější odpor a obrat už jsme se nezmohli. Velká škoda – výsledek 4:10 z našeho pohledu je hodně krutý. Nějaký ten bod se urvat při našem výkonu rozhodně dal.

Během pauzy mezi zápasy navštívil trenér + 2 hráčky nedalekou restauraci v Ikea. K obědu byly chutné masové „koňské“ kuličky. Chutný oběd hodnotím 8 body z 10.

Ve druhém zápase nás čekal mnohem důležitější zápas s Tatranem. Od začátku třetiny jsme diktovali tempo hry my, dali jsme dva rychlé góly z hole Naty Vesecké a Živy Valtové, což nás až moc uklidnilo a začal hrát soupeř. Tuto převahu Tatran využil na konci třetiny, kdy po jedné z velkého množství šancí vstřelil branku. Ve druhé třetině jsme pokračovali v nevýrazném výkonu, ale toho už Tatran nedokázal využít. A tak jsme zase začali hrát my a dali jsme dva góly. Do třetí třetiny jsme už šli s mírným náskokem, který jsme ještě potvrdili dalším gólem Naty Vesecké. Tatran nám dal ke konci třetiny ještě jeden gól, ale to bylo z jejich strany vše. A tak jsme urvali důležité 3 body do tabulky a opět jsme se přiblížili udržení ligy. Přesto náš výkon nebyl vůbec ideální a vyhrát jsme mohli  při vší úctě k soupeři daleko větším rozdílem.

Chtěl bych holkám za turnaj poděkovat a pochválit je (první zápas za výkon a druhý zápas za 3 body). Výborný turnaj odehrála Eliška Škvorová, která hrála výjimečně na křídle, ale evidentně jí to tam svědčí – z devíti našich gólů měla podíl v sedmi z nich (2+5 – což už ti, kteří ji sledují na Instagramu určitě vědí :)).

Do konce sezóny zbývají 4 zápasy, takže bodů je ještě ve hře dost. A tak uděláme vše pro to, abychom 8. příčku v tabulce udrželi (eventuálně se ještě posunuli nahoru) a tím udrželi i ligu.

Panthers Praha – FBŠ Bohemians 4:10
Panthers Praha – Tatran Střešovice 5:2