Dvouciferná hitparáda na předměstí

Po „trojboji“ v halách Staré a Mladé Boleslavi se Elévové B konečně vrátili na dostřel od matičky Prahy a v nedaleké Rudné potěšili své rodiče a fanoušky úctyhodnými brankovými hody a konečným druhým místem!

Že fanklub defenzivního florbalu nebude na dnešek vzpomínat s nostalgií bylo jasné už od začátku prvního zápasu s pražskou Dvojkou, kdy osmičlenná Panterská výprava vletěla na svého soupeře jako důchodci na slevy v Kauflandu a nebýt toho, že oba týmy byly víceméně jalové v zakončení, vedli jsme po poločase „jen“ 4:3. Druhá půlka ale už byla zcela v naší režii, kluci svého soupeře jasně přehráli ve všech ohledech (snad jen ta obrana by nesnesla přísnější měřítka) a nakonec zapsali dvojciferný počet branek, konkrétně tedy výsledek 11:6 – u parádních sedmi branek stál stále ještě v přípravce hrající Kryštůfek, čtyři fíky nasázel Maty a po dvou trefách zapsali Matěj s Kubou Lukešem.

Pod heslem „jedenáct je málo, chceme víc a být brzo doma“ jsme ve stejné, ne-li větší, fazóně vlétli i na našeho druhého soupeře, pražské Athletics, a všechny obavy přítomného Jarmila Ptáčka o podstatně náročnější šichtě jsme rozmetali už během úvodních dvou minut, kdy jsme ospalému protivníkovi nasázeli pět branek a i přes jednu kuličku v naší síti jsme bez jakéhokoliv náznaku zaváhání jasně vládli palubovce. První poločas skončil drtivým vítězstvím 10:1, což v praxi znamenalo úchvatný poměr jeden gól na minutu (a to jsme ještě jedenáctý vstřelili půl vteřiny po odpískání, plus jsme k tomu přidali neproměněný nájezd) a stále jsme neměli dost :-). Místo dalšího navyšování vedení ale přišel na řadu pokus o kombinační hru, což sice znamenalo více ztrát balonku a tím pádem i více inkasovaných gólů, když už se ale rychlá předávka balonku z jedné strany hřiště na druhou povedla, byly z toho krásné góly, které nakonec uzavřely skóre zápasu na stavu 15:5 pro naše barvy! Na demolici se znovu nejvíce zasloužil s pěti body Kryštůfek, znovu čtyři branky nasázel Maty, hattrick si připsal Kuba Lukeš a přesně pálili i Luky, Kuba a Matěj.

Vysněný zápas o první místo nás postavil proti SSK Future, které na nás vlétlo jako velká voda a než jsme stačili dvakrát dobře vystřídat, prohrávali jsme o pět branek a svou ohromující taktikou (co nejdelší držení balonku za vlastní brankou a následné nahození k bráně naší) soupeř prakticky rozhodl o tom, že je po zápase (pro pořádek je třeba uznat, že soupeř byl na zhruba stejné úrovni jako my, bohužel ale měl ve svém středu dva kluky, kteří po celý zápas prakticky nevystřídali a byli na zcela jiné úrovni než všichni zúčastnění – měli na svědomí 90% branek svého týmu). My sice dokázali vykřesat naději jedním stav korigujícím gólem, to by ale Future nemohl přidat další čtyři a výsledkem 9:1 v poločase prakticky nerozhodnout o svém vítězství. Druhá půlka už tak byla jen o důstojném dohrání zápasu, kluci se ještě snažili zkrášlit konečný výsledek nějakými těmi brankami a v samotném závěru ještě trochu hořely emoce, na konečném druhém místě a třetím dvojciferném výsledku (4:13) už to ale nic neměnilo a nakonec bereme hořké, ale nesmírně cenné stříbro!

Díky všem klukům za hezký turnaj, ve všech zápasech plnili to, co jsme si řekli a sami si dokázali, že se klidně mohou poprat o postup do vyššího koše! Děkuji také rodičům za podporu!

Panthers Praha B – SK Dvojka Praha 11:6
Panthers Praha B – Athletics Praha 15:5
Panthers Praha B – SSK Future 4:13 (o 1. místo)