Závěrečné kolo první dorostenecké ligy

Posledního turnaje se díky herním povinnostem v semifinále národní ligy nemohli zúčastnit trenéři, a tak na lavičce zaskočil (jako už tradičně) Míla Mattes. Pro dorostence to bylo smutné loučení se sezónou v první lize díky nezvládnutému zápasu se Sokolem Kobylisy v minulém kole. Díky tomu se v nominaci objevily nové tváře, které odvedly velmi kvalitní výkon.

První zápas nás čekal těžký soupeř z Mladé Boleslavi, kterému jsme v prvním vzájemném utkání vysoko podlehli. Sestava byla díky absenci tradičních obránců poskládána improvizovaně, jako jeden z obránců se objevil i nejlepší střelec týmu Martin Mattes. Ale teď k samotnému zápasu. Ten začal jako obvykle, rychlým inkasovaným gólem v prvním střídání. Kluci se ale velmi rychle srovnali druhou střelou na branku z poloviny hřiště od Martina Mattese. O minutu později soupeř již zase vedl po rychle sehrané standardní situaci, na kterou celý tým reagoval příliš pomalu. Asi o 4 minuty později soupeř vedl již o dvě branky, a tímto výsledkem skončila i první třetina.

Kluky jsem o přestávce nabádal k většímu důrazu v obraně a k rychlejšímu přechodu do útoku. To kluci splnili hned na začátku druhé třetiny, kdy lajna starších žáků Vávra, Petrák a zakončující Žiška úplně rozebrala soupeře. Nadále se hrál vyrovnaný duel, kdy soupeř kombinoval, a my hrozili z rychlých brejků. Soupeř díky dvěma vysloveně šťastným gólům odskočil na rozdíl třech branek. Kluci ale dokázali ještě 6 vteřin před koncem druhé třetiny díky rychlé souhře Zdeňka Prokůpka a Filipa Záveského snížit na 3:5. Ve třetí třetině se kluci snažili na soupeře něco vymyslet, ale díky pozorným obranám a vynikajícímu výkonu Matěje Ptáčka již ke změně stavu nedošlo. Z mého pohledu byl tento výkon jeden z nejlepších v sezóně a musím kluky pochválit.

V posledním zápase nás čekal souboj o předposlední místo v tabulce s Královým Dvorem. Ten byl ještě oslaben o nejlepší hráče, kteří si plnili povinnosti v juniorské soutěži. Za zmínku asi stojí zmínit výsledek, který byl pro nás nejlepší v sezóně (11:1) a hattrick Kuby Žišky. Další, již ne úplně pozitivní věc je, že kluci udělali dva fauly, které končily odpískanými trestnými stříleními, z nichž jedno soupeř proměnil. Druhou věcí bylo vyloučení Martina Mattese (2+10 za nesportovní chování), který slovně okomentoval faul a následné vyloučení soupeře. Paradoxně právě při odpykávání tohoto osobního trestu kluci dali soupeři v upravené sestavě 5 gólů.

Závěrem bych řekl, že je škoda, že kluci nezvládli klíčové zápasy a nepodařilo se jim udržet tuto úroveň i pro příští sezónu.

Panthers Praha – Technology Florbal Mladá Boleslav 3:5
Panthers Praha – T.B.C. Králův Dvůr 11:1

Autor: Míla Mattes