Sedm statečných elévek

Další turnaj pro naše nejmladší elévky se konal na jedenáctce VS. Obava a strach z toho, že nás bude málo vlivem prázdnin se nenaplnily. Nakonec nás bylo 7 statečných.

Hned od úvodního hvizdu to byl boj o každou pozici, o každý míček. Rozhodčí trestal hned a nekompromisně. Byli jsme svědky nájezdů na obě brány. Tuto dovednostní soutěž lépe zvládl soupeř, který se pak nebál a začal aktivněji než my. Odskočil do 2 brankového vedení, ovšem na začátku to nic neznamená a i nám se podařilo alespoň trochu srovnat krok a několikrát rozvlnit síťku soupeře. V druhé části se nám začalo dařit a vypadlo to na drama v obratu. Ovšem ten se nekonal a po našich chybách soupeř trestal a odskakoval nám čím dál tím víc.

Čekal nás Olymp. Otázka zda ho zdoláme a pokoříme visela ve vzduchu. Před samotnou bitvou probíhala rozborka soupeře a všech jeho bohů. Zazněly hlasy, že se jedná o kvalitního soupeře, který nás už porazil. Toto bylo něco pro trenéra, který řekl, že porazit se dá každý. I kdyby hrál první s posledním. Pokyn zněl jasně: sfoukneme je jako svíčku. Jak říká mnoho pramenů tzv.: #valec (řečí našeho mužského kmene, který je v boji o playoff.)

První část byla plná soubojů, ve kterých jsme si vedli velice dobře a soupeře dokázali přehrávat a ujmout se vedení v první půlce. Během pauzy bylo jasné, že soupeř do nás půjde hlava nehlava. A skutečně, strašil nás i během přerušené hry. Naše nesoustředěnost vedla ke snížení. Na našich tvářích se objevila nervozita. No co padl gól, hrajeme dál a musíme se poučit z vlastních chyb, protože chybami se člověk učí. To vše přidalo na naší bojovnosti a hladu po vítězství. Bojovalo se až do samotného konce, který vyzněl lépe pro naše elévky.

Souboj o 3. místo, čekal nás tým Bohemians. Zraněná Kamča stejně jako JJ68 na MS věštilo bojovné utkání. Ale první 2 střídání byla naprosto odfláknutá a odevzdaná. Po následné razantní domluvě, že takto to nemá vypadat se hra zcela obrátila a bylo to opět to bojovné mužstvo, které dokázalo kombinovat a hrát. Z krasných vypracovaných šanci se naše skóre navyšovalo, avšak následovalo polevení a snížení soupeře. A zde přichází ke slovu naše Kamča, která stejně jako JJ 68 dokázala skórovat a to po důrazném souboji za bránou, kdy zpoza brány překvapila všechny přítomné svým gólem. Vše důležité se vlastně odehrálo v první části zápasu, která vyzněla lépe v náš prospěch. Během druhé nás skvěle držela gólmanka, která byla všude a vše měla pod kontrolou. Hra se přelévala ze strany na stranu a ukazatel skóre se již nezměnil a pro nás to znamenalo druhou výhru.

Děkuji všem rodičům a fanouškům za podporu a holkám za předvedenou bojovnost.

Panthers Praha – FA MB – Tygřice 6:11

Panthers Praha – FbK Olymp Praha Athéna 5:4

Panthers Praha – FBŠ Bohemians  6:5

Autor: Toli