Céčko ztratilo spojení a postoupilo

Autor Martin Alzheimer Eckstein

Do Berouna jsme se vydali s jasným cílem – získat šest bodů proti soupeřům ze spodní části tabulky a ukrojit další dílek z cesty za postupem. Oba protivníci bojují o setrvání v soutěži, takže bylo jasné, že co jim chybí florbalově, budou chtít dohnat motivací a nasazením.

Na turnaj jsme se vydali bez hlavního stratéga Štěpána, který si plnil nepříjemné rodinné povinnosti v nemocnici. Na starost tak naši bandu legend, samorostů, bývalých talentů a honibodů dostal Daneček, který se nám stejně intenzivně věnuje na trénincích.

TBC Horoměřice – Panthers Praha C 1:3

V prvním zápase nás čekaly nepříjemné Horoměřice, které se prezentují snahou o tvrdou a rychlou hru. První třetina naznačila, že o florbalovou krásu tentokrát moc nepůjde. Jako první jsme se nicméně prosadili my, respektive Khurny po Dufínově přihrávce. Netřeba dodávat, že náš kapitán měl z tohoto bodu velkou radost, a to ještě jeho hlavní chvíle měly přijít. Horoměřice pak vyrovnaly a začaly nás tlačit. Naštěstí máme podle statistik nejlepšího golmana soutěže – náš fantom má nejvíce výher v soutěži (11 ze 12 zápasů) a také suverénně nejnižší průměr obdržených gólů (2.42, jako jediný z golmanů pod 3 na zápas). Tahle fantastická čísla Zeke potvrdil především v první třetině, kdy nás několikrát podržel.

O pauze jsme se bez obvyklé hysterie na střídačce shodli, že hrajeme hrozně a že s tím něco musíme udělat. Zlepšili jsme kombinaci a výsledkem by gól Davida Ghaliho po přihrávce produktivního Khurnyho na 2:1. Horoměřice už pak do konce zápasu naši obranu nedokázaly prolomit a když jsme v závěru přidali ještě poslední gól (Daneček po Fenkáčově výletu do útočné třetiny), bylo o výsledku (vydřeného) zápasu rozhodnuto.

Panthers Praha C – FKMP Praha 8:1

Druhé měření sil nás čekalo s týmem, jehož historie sahá stejně jako u našeho klubu až k začátku tohoto tisíciletí. Ještě jako Thunderballs jsme se s klukama z FKMP potkávali v bojích v tehdejší pralesní 6. lize, David Ghali pak u FKMP odehrál dvě sezony, já (Štajn) taky jednu. Motivace, hecování, sledování soupeře a dalších podobných věcí tedy bylo před zápasem habaděj a o náboj bylo postaráno. FKMP letos překvapivě bojuje o udržení v soutěži, což ovšem rozhodně neodpovídá jejich kvalitě (loni byli v této lize těsně třetí).

Do zápasu jsme vlítli s nadšením, které se hned odrazilo na skóre. V druhé minutě zápasu si zopakovali spolupráci Daneček s Fenkáčem a pak jsme zkoprnělému soupeři během 70 vteřin nasázeli tři góly (Štajn, Bendík a opět Daneček). V 5. minutě to tak bylo 4:0 a bylo v podstatě po zápase. To ovšem neříkejte Dufínovi. 15 vteřin před koncem třetiny z půlky letos poprvé zavěsil, načež při skóre 5:0, v liduprázdné hale, proti odevzdanému soupeři, na konci třetiny, spustil neskutečný radostný ryk, pumpování rukama, vítězná gesta a podobné nezbytnosti.

Na začátku druhé třetiny FKMP snížili na 5:1 a tempo pak trochu opadlo. Oba týmy nechávaly menší i větší okénka v obraně, na naší straně se ovšem vyznamenával Zeke a my jsme v každé třetině ještě od dva góly navyšovali skóre. Podruhé v zápase se trefil Dufíno, a ano, měl z toho velkou radost, pak se trefil Petr Svojítek a skóre uzavřel Štajn v úniku po Zekeho výhozu, z čehož rezultoval premiérový bod našeho golmana (gratulujeme!).

Postup!!!

Po turnaji jsme si libovali, že nás příští dva dubnové zápasy v případě výher už jistě posunou k postupu, nakonec k tomu ale došlo dříve. Na třetím místě sídlící Tajula nezvládla dohrávku, takže se propadla na 4. místo. Místo ní se na třetí flek vyhloupli Athletics, kteří ovšem na nás mají ztrátu 12 bodů. Jelikož ve hře už je právě pouze těchto 12 bodů a s Athletics máme lepší vzájemné zápasy (9:0 a 3:2), nemůže nám druhé místa už nikdo vzít (vyměníme ho leda za první).

Poslední 4 zápasy ještě můžeme teoreticky zabojovat o první místo (ztrácíme ale 6 bodů), hlavně si to ale budeme chtít užít (hrajeme s třemi posledními týmy v tabulce), všechno vyhrát, nahonit pár bodů a přenést vítěznou vlnu i do příští sezony, kterou strávíme zaslouženě o ligu výše.