Nesmírně vyrovnaná série

První dvě utkání semifinále Národní ligy jsou za námi a série je vyrovnaná 1:1 po dvou totožných, jenom otočených výsledcích 4:5 a naznačila tak, že série může být ještě dlouhá a rozhodovat může každá maličkost.

Úvodní zápas jsme ještě navíc, vzhledem k neutěšené situaci kolem hal nejenom našeho oddílu, ale mnoha dalších po Praze, museli odehrát v náhradní hale, konkrétně Děkance, která ale slouží jako nejčastější domácí hala právě Mukařovu. Ten nás také přivítal studenou sprchou, když jsme po dvou minutách prohrávali 0:2 a nevypadalo to s námi dobře, ale alespoň jsme si uvědomili, že tahle prospat byť jenom malou chvíli, by se nám mohlo krutě nevyplatit. Měli jsme mockrát štěstí, podařilo se nám brzy snížit ve vlastním oslabením a brankář Rasťo Mazák měl branku velmi dobře postavenou, protože tak šestkrát nás zachránila její konstrukce. Zlepšili jsme ale pohyb a hráli jsme napůl bezstarostně, ale napůl urputně, jak se na takové zápasy musí a postupně jsme lehce přebírali iniciativu a půlce zápasu už převzali i vedení, o které jsme pak ještě dvakrát přišli a nakonec opět získali a zápas jsme ubojovali výhrou doma a zároveň venku 5:4. Klíčové bylo již v úvodu zmíněné vrácení do hry gólem v oslabení a vítězný gól, kdy jsme naopak proměnili přesilovou hru. Naopak Mukařov, kterému jsme darovali celkem 8 přesilovkových minut, nevyužil ani jednu.

Druhý den, kdy jsme už hráli „doma“ se naše hra trochu podobala té, jakou jsme se prezentovali ve třetím utkání čtvrtfinále v Jaroměři… tak nějak jsme si najednou nevěděli rady a nešlo nám to, což nás trochu znervóznělo a dělali jsme zbytečně moc chyb a soupeř byl tentokrát ještě koncentrovanější a přestože šancí neměl zdaleka tolik, tak je dokázal v pravou chvíli proměnit, což se nedá říct o nás, my jsme nejdřív neměli skoro žádné a s postupujícím časem jsme jich měli až dost, ale trestuhodně jsme netrefovali bránu, trápili jsme se v rozehrávce i v přechodu. Oproti sobotě ani moc nezafungovaly čachry se sestavou, ale alespoň tempo jsme zvýšili, což hostům úplně nevyhovovalo, ale když už jsme se zkraje třetí třetiny konečně dostali na kontakt a snížili na 2:4 jsme hned zase inkasovali a i když jsme opět využili přesilovku a my sami nebyli vyloučení ani jednou (kdy se to naposledy stalo??) a i jsme dokázali dát gól při hře bez brankáře, stačilo to jen na prohru 4:5.

Alespoň tak mohou novináři psát o nejvyrovnanější sérii na světě, kde ale „paradoxně“ ani jeden tým nechce převzít roli favorita a svaluje jí na toho druhého, aby si od této nepříjemnosti ulevil. Další zápasy budeme hrát venku, opět na Děkance v 20 hodin a v neděli v Kunraticích zřejmě v 18:30.

Děkujeme za podporu všem našim fanouškům, rodičům a dětem, co si na zápas i přes našlapaný víkend z hlediska soutěží a konce jarních prázdnin našli cestu. Ve středu nás čeká 5. zápas 1. kola play-down Extraligy žen na Barrandově od 18 hod!

1. utkání semifinále play-off Národní ligy Panthers Praha – TJ Sokol Mukařov 5:4 (1:2, 2:2, 2:0) online|stream

2. utkání semifinále play-off Národní ligy Panthers Praha – TJ Sokol Mukařov 4:5 (0:2, 1:1, 3:2) online|stream