Bezstarostný florbal v domácí aréně

Neděle po jarních prázdninách zavedla naše Starší žáky B do domácí arény a protože pořádali, tak se dostali do trochu nižší úrovně, než hrají normálně. Místo ale chytrých řečí dostali za úkol to ukázat na hřišti.

To také udělali a ukázali všem, že ačkoliv zdaleka ne všichni jsou věkem starší žáci, tak že jsou ve vyspělosti trochu napřed. Ovšem ne tolik, jak si asi sami mysleli. Začátek prvního zápasu s Kutnou Horou byl trochu hrůzným zážitkem pro zaskakujícího trenéra, po zhruba pěti minutách, kdy jsme ubránili mnoho závarů před naší bránou a oslabení samozvaného kapitána Foresta právě tento jmenovaný vyletěl z trestné jako splašený pes a nekompromisně zavěsil! Soupeře jsme od té doby začali lehce přehrávat a nejvíce nepříjemností nám dělaly vlastní nepřesnosti nebo nedůraz a šikovný hráč soupeře. V našich řadách se blýsklo góly několik známých firem v čele s Davidem Netušilem, který ve čtyřech minutách zkompletoval hattrick. V bezstarostném florbalu v pravém slova smyslu dětském, bez nějakého bazírování na obraně, ideálně ve formaci složené z pěti útočících hráčů, jsme pokračovali i ve druhém zápase, kde samozřejmě naši chytráci, kteří řeší jaký koš to je nebo není velmi rychle spočítali, že nám k cestě do finále stačí i nějaká lehčí prohra a jakoby s tím i počítali. Převahu jsme měli podobnou jako v prvním zápase, ale nebyli jsme schopní a někdy možná i odchotní si nahrát a golman soupeře se vyznamenával čím dál víc a hráči a hráčky z Alienů hráli efektivně a přestože pořád jen dotahovali, byli to pak oni, kteří si vedení podrželi nejdelší dobu. V pěkném a dramatickém závěru jsme se pak blýskli gólem ve vlastním oslabení pár sekund před koncem z hole nejmladšího hráe Máry Urbana. Zde předávám slovo Honzovi Syslovi, který vedl kluky v zápase o první místo, protože mě jako náhradního trenéra čekaly povinnosti na zápasech áčka mužů.

Kluci měli přestávku dva zápasy, což je asi něco přes hodinu. No pauza pro někoho dlouhá a pro někoho krátká. Asi pět minut před začátkem začal nový trenér zjišťovat že mu 1/3 týmu chybí. Po optání se ostatních hráčů vyšlo najevo že kluci se rozhodli pod velením Forestka zajít na pizzu a že ještě se nevrátili. K našemu štěstí to kluci stihli, ke štěstí přibyl i fakt že rozhodčí opravdu dlouho vypisovali zápis z předešlého utkání. Do zápasu jsme tedy nastoupili v plném počtu proti Florbal Jesenice.
Jesenice nás překvapila dvěma góly a to hned v první minutě. Ke gólům přispělo i to že si první lajna která přišla z oběda a asi neuvědomila že je na hřišti a ne u Itala v kuchyni. Ale to bylo od Jesenice na dlouho vše. My jsme po několika minutách vyrovnali a dvě minuty před koncem dokonce vedli, jenomže pak přišel osudový hráč čekající ve velkém brankovišti, který vyrovnal.
O pauze byli kluci nabádáni k hlídání si hráčů a větší produktivitě. Ve druhé třetině kluci dodrželi pokyny trenéra a osudovému hráči z Jesenice to najednou nešlo. Kluci došly k jednomu gólu vstřelenému a jednomu obdrženému. Stav třetiny byl tedy opět nerozhodný a tak byli opět  nabádáni k větší produktivitě. Do třetí třetiny jsme vešli jako tým který chce vyhrát a to i přesto že jsme začali třetinu ve čtyřech a tak když jsme netrefili dvacet sekund po začátku z nádherné akce branku, tak se uplatnilo přísloví nedáš – dostaneš a to kluky trošku zlomilo. A pak přišel na řadu právě ten osudoví hráč, který vždy čekal před bránou a vždy (celkem třikrát) skóroval. My jsme ještě stihli tři minuty před koncem snížit. Ale potom přišlo nepochopitelné vyloučení Jáchyma Šetelíka za údajnou „hru rukou“. Kluci ještě v oslabení dokázali vstřelit jeden gól, ale to už bylo vše. Jesenice ještě navýšila o jednu branku a byl konec. Kluci hráli moc pěkně, prohrála to nepozornost při obsazení hráčů. Chtěl bych všem klukům poděkovat za krásný zápas a rodičům za skvělou atmosféru. Sajs
10. turnaj Ligy starších žáků – Radlice
Panthers Praha B – FBC Kutná Hora 5:3 (1:0, 4:3)
SK Alien Nation Černošice – Panthers Praha B 4:4 (2:2, 2:3)
Panthers Praha B – Florbal Jesenice 6:8 (3:3, 1:1, 2:4)