Zápas v neděli ráno = brzké vstávání, ne!

V neděli jsme hráli první zápas až od 11 hodin, což ocenili nejen hráči, ale i rodiče a trenéři.

Do prvního zápasu proti Drakům jsme vstoupili velmi produktivně a aktivně. Po otevření skóre jsme ještě navýšili na 2:0. Jenomže díky o hlavu vyšší a dobře technicky vybavené soupeřce, začal střílet góly i náš soupeř. Do poločasové pauzy jsme šli za vyrovnaného stavu 3:3. O přestávce byl opět kladen důraz na to, aby se kluci nebáli jít do souboje s dívkou a aby více stříleli. V druhém poločase jsme opět začali být tím lepším týmem a začali být důraznější v obraně. Což vedlo k tomu, že jsme vyhráli 5:3, čím jsme si zajistili výhodné postavení ve skupině, protože naši soupeři spolu remizovali. Celkový náš výkon velmi dobrý, z čehož jsme si začali pomýšlet na finále.

Před druhým zápasem si trenéři všimli, že golman ze soupeřova týmu dostává od trenérů instrukce, jak se pohybovat v brankovišti, jak nastavovat ruce a další základní poučky, které by brankář měl už dávno vědět. Po odhalení slabiny soupeře byl cíl jasný – střílet, střílet, střílet! A taky se tak stalo, první gól padl z půlky hřiště přízemní střelou k tyči, což byla naše první a poslední střela v poločase. Po gólu nám začal soupeř pěkně zatápět v obraně a obrátil skóre do poločasu na 1:2. O poločase bylo hráčům připomenuto, že bez střel se góly nedají. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný, kluci začali střílet, jenže když už někdo vystřelil, tak nikdo nebyl v bráně, aby odražený míček mohl dorazit. Ke konci jsme ještě jeden gól inkasovali, tedy konečný výsledek 1:3. To nám překazilo plány na finále a poslalo do utkání proti Kolínu o třetí místo.

Na třetí utkání bylo trenérské duo ochuzeno o zkušenějšího trenéra, který prý musel jet trénovat nějakou extraligu nebo co, a došlo k menší změně v sestavě. Již od začátku bylo utkání velmi vyrovnané. Gólové šance byly na obou stranách, bohužel soupeř jako první vstřelil branku. Do konce poločasu se už skóre nezměnilo, tedy náskok soupeře o jeden gól. O pauze byl kladen důraz opět na střelbu, která nám chyběla. Bohužel hned po začátku druhé části hry jsme obdrželi druhý gól. To nás však nerozhodilo a soupeři jsme odpověděli střelou z větší vzdálenosti od Davida Pecha, která skončila za zády kolínského brankáře. Ke konci zápasu se do útoku z obrany vydal Vojta Marek, který zpoza brány neuvěřitelně zakončil, a tím vyrovnal výsledek na 2:2. O výhře museli rozhodnout nájezdy, na které si věřili David Pech, Vojta Marek a Ondra Suchánek. Dva nájezdy jsme proměnili a to stačilo, protože náš výborný brankář nepustil ani jeden, čímž rozhodnl o naší výhře se skórem 3:2 po samostatných nájezdech.

Za celkový výkon musím pochválit, ikdyž se na turnaji sešlo pouhých 8 hráčů do pole s jedním brankářem. Děkujeme elévům za pomoc a ještě jednou musím pochválit skvěle chytajícího Tomáše Brabce.

Panthers Praha B – FBK Draci 5:3
Panthers Praha B – FBK Davle 1:3
Panthers Praha B – FBC Pitbulláčci Kolín 3:2 sn
Autor: Petr Vobecký