Juniorky braly na domácí hale plný počet bodů

V tuto sobotu nás s juniorkami čekaly dva zápasy, oba dva s pražskými celky, a to se Spartou a s Elite. Do prvního zápasu vstoupily naše juniorky šťastněji, když se jim podařilo už ve 3. minutě 1. třetiny vstřelit gól. I přesto, že holky měly za úkol na bránu posílat co nejvíce střel, jsme jich viděly do konce první třetiny asi jen 5. Do druhé třetiny jsme si řekly, že se pokusíme naše vedení navýšit, zlepšíme bránění a minimalizujeme ztráty balónku na středu. Asi trenéři zapomněli dodat, že je také důležité, abychom gól nedostaly, a tak se hned ve druhé minutě radovala Sparta. Bylo tedy vyrovnáno. A ne, že by se nám do konce podařilo vzít si své vedení zpět, naopak nám Sparta o jeden gól utekla, když jsme si nesprávně pokryly jejich hráčky při standartce. Do třetí třetiny jsme šly s tím, že chceme tenhle zápas vyhrát, což se nám začalo dařit až v druhé části závěrečné třetiny, kdy nejprve vyrovnala Johny, a pak se podařilo navýšit Aničce necelou minutu před koncem. Za tento zápas děkujeme zejména naší zdravotnici Adri, která podle svých slov takhle tvrdou hru v juniorské kategorii nečekala (za celý zápas jsme viděli 6 vyloučení).

Po dvouzápasové pauze jsme šly na hřiště s tím, že s holkama z Elite nás nečeká lehký zápas. Gigiho proroctví se ovšem nenaplnilo a holky jako by chtěli jeho slova popřít vstřelily gól už v 19. vteřině zápasu. Celkově se nám zápas vydařil, byly jsme více běhavější, což bylo vidět zejména na konci druhé a celou třetí třetinu, protože holek z Elite bylo ještě méně než nás a my jsme tak měly více sil. Trenéři se občas nestačili divit, když viděli kombinace holek na hřišti, z kterých padaly pěkné góly. Gratulace Marušce k prvnímu gólu a Maky s Aničkou každé k hattricku.

Abychom ale jenom nechválili. Na tréninku je pořád na čem pracovat, i když už se blíží konec sezóny. Je potřeba zlepšit naše přistupování k hráčům, zejména ve standartních situacích, a pak naše samotné standartní situace. Ještě tradičně děkujeme rodičům za podporu.

Panthers Praha – ACEMA Sparta Praha 3:2

Panthers Praha – ELITE Praha 9:3

Autor: Eliška