Poprvé jako lídři. Sépiáky čekají nevyzpytatelní Tigers a Vlci z Kostelce

Třikrát sláva a znovu do práce. Úspěšný turnaj na soutoku Labe a Vltavy vynesl chlapce v oranžových dresech na samotný vrchol ligové tabulky, sezonní fuška ale zdaleka není u konce. Jistě, do jistoty postupu chybí prakticky jen pár bodů, s pomyslnou zlatou plackou na krku by se ale přeci jen dohrávalo lépe. A první turnaj ze tří zbývajících rozhodně jednoduchý nebude.

Kromě toho, že se odehraje až v Sedlčanech, o kterých by se příslušnost do středočeské ligy dala minimálně zpochybňovat, tak zde také kromě Kostelce čekají Tigers E aka Štěňátka. Ty v poslední době nemají nijak oslnivé výsledky, přesto se drží na slušném pátém místě s nadějnými vyhlídkami na případný postup.

Tigers žádnou velkou formou neoplývají, o čemž svědčí například i prohra se Lvy Banko, vzájemný zápas se Sépiáky ale žádnou legrací nebyl. Na Radlicích dice domácí vedli díky gólu Tomeše z půlky, následně ale museli otáčet jednobrankové manko. To se nejprve povedlo Vobeckému, který se v předbrankovém prostoru zorientoval nejrychleji a srovnal na 2:2, následně po tutovce hostí z protiútoku krásným padáčkem přes tři hráče usměrnil kulatý nesmysl do sítě Lávička. Definitivní pojistku v závěru přidal Pauček, který využil dobré práce Tomeše a z úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě. Konečný stav předvánočního utkání činil tehdy 4:2 pro Sépiáky.

Čelo tabulky se zamotává, bude toho využito?

Ti najeli na letos zatím nevídanou sérii vítězství. Od 5. listopadu ztratili body jen s Poděbrady, které po mátožném vstupu do sezony atakují postupové pozice. To hlavní ale přišlo až před třemi týdny v Mělníku, kdy oranžově odění hoši zvládli náročný šlágr s prvním Kolínem a vystřídali ho na prvním místě. Vůbec poprvé tak letos pojedou na turnaj jako lídři celé soutěže.

„Je to odměna za všechnu práci, kterou jsme v posledních měsících odvedli. Dalo by se říct, že jsme si splnili malý sen,“ neskrýval po vítězství 5:2 nadšení navrátilec do sestavy Petr Vobecký. Ten se na střídání stráží v čele podílel jednou brankou a nespočtem dorážek a osobních soubojů. Přesto si je i on vědom času, který do konce sezony ještě zbývá. „Hlavně nesmíme usnout na vavřínech, jako na začátku sezony. Když se budeme soustředit na naší hru a nebudeme pouštět soupeře na balonek, můžeme to uhrát. Ale cesta je to ještě dlouhá,“ dodává s připomenutím celkem šesti zápasů, které Sépiáky čekají.

Jeden z nich bude i proti Vlkům z Kostelce nad Černými lesy, kteří ve vzájemném měření sil budou patřit k papírovým outsiderům. V tabulce totiž okupují až poslední, jedenácté místo, na skóre jsou dokonce horší než Pečky. V jejich neprospěch navíc taktéž hovoří poslední společné utkání, mimochodem také na Radlicích, ve kterém se na sépiáckou půlku dostávali opravdu jen velmi sporadicky. Byla to první a zatím jediná vychytaná nula pro Máčalu v sezoně a nebýt střelecké impotence, skóre bylo rozhodně vyšší než 4:0. Mimochodem, tehdy se dvakrát trefil kanonýr Vobecký, kterého doplnili snajpři Baumruk se Zemanem.

Pokud vše vyjde a Sépiáci urvou plný počet bodů, mohou se teoreticky dostat do trháku. V tuto chvíli si drží dva body odstup od druhých Pátečníků, čtyři body pak ztrácí Poděbrady. A právě druhý se třetím obstarají šlágr kola už v 10 hodin dopoledne, kdy se spolu v přímém souboji utkají o stříbrnou pozici. A pokud uspějí Snipeři či zápas skončí remízou, bude náskok Sépiáků už čtyřbodový. S tím už se dvě kola před koncem rozhodně dá pracovat.

17:10 | Sépiáci – Prague Tigers E online
19:30 | Sépiáci – Vlci Tatran Kostelec online