Závěr dorosteneckého putování

Kolem kamarádů z Rudné, kraje Dominika Hudce a „baráku“, kde nějakou dobu bydlel Karel IV., jsme dorazili do Berouna k poslednímu turnaji v této sezóně. Spřátelený tým Alien Nation dorazil doslova pět minut po 10:20, a tak se připravil o rozcvičku před zápasem a základní strečink, který by měl každý správný florbalista před zápasem absolvovat. Vypadalo to, že tento fakt soupeři vůbec nijak neuškodil, když se v páté minutě utkání dostal do vedení. Jenže to bylo na nějakou dobu z jejich strany vše, co předvedli. Kluci rozpoutali nevídanou útočnou smršť, kdy smrkali jeden gól za druhým, jakoby to byla jejich denní rutina. Skóre se zastavilo na úctyhodných 13:3, což trenérka Alienů okomentovala slovy: „Dneska jsme byli celkem jaloví“. Na to šlo odvětit pouze: „Ne asi!“, jelikož svou neaktivitou a nechutí hrát, nám soupeř v podstatě zápas daroval, což nijak nesnižuje kvalitu našich útočných choutek v tomto utkání.

Ve druhém zápase jsme chtěli navázat na předvedenou hru zprvního zápasu. To se nám od začátku ale vůbec nepovedlo (asi za to mohla dlouhá pauza mezi zápasy). Už od začátku bylo vidět, že soupeř prostě jen více chce vyhrát (šlo mu o první místo v tabulce); nám se naopak vůbec nevedla naše hra z prvního zápasu (například jsme vůbec nezvládali situace 1 na 1, nezvládali jsme obrannou činnost, a tak podobně). První třetinu vyhrál Olymp 1:6 a bylo rozhodnuto. My jsme se za celý zápas vůbec k ničemu kloudnému nedostali (Olymp byl jasně lepší), jen jsme zase nadávali, jak nás špatně pískají rozhodčí (což není zas tak pravda, pár chybek tam sice bylo, ale nic velkého) a tím jsme se na náš výkon vůbec nesoustředili. Konečný výsledek 2:12 hovoří za vše.

Panthers Praha B – SK Alien Nation 13:3

Panthers Praha B – FbK Olymp Praha 2:12

Autoři: Pták, Škvor