Dorostenci na Radlicích stvrdili sestup

Poslední šanci v boji o udržení měli Dorostenci na domácí palubovce proti přímým konkurentům. Pokud jsme chtěli pomýšlet na zachování prvoligové příslušnosti, museli jsme bezpodmínečně získat 6 bodů, což se bohužel nepovedlo ani z 50%.

V prvním zápase proti Benešovu jsme se sice velmi brzo ujali vedení po gólu Káji Petráka, nicméně to bylo víceméně vše, co jsme předvedli. Soupeř byl důraznější, rychlejší, a hlavně prostě chtěl. My jsme znovu a opět nedokázali plnit jednoduché taktické pokyny, což vzhledem k obsahu – hoď to po lajně a běž, je už k zamyšlení. Po školáckém nedůrazu jsme nakonec odcházeli s prázdnou a tušili jsme, že právě tato prohra nám definitivně zlomila vaz. Před druhým zápasem jsme spolu s Patrikem museli kluky přenechat kolegovi Danielu Škvorovi, který druhý zápas odkoučoval za nás, z důvodu překrásného výjezdu do Jaroměři (#skolahrou). Přikládám tedy report z jeho pera.Ve druhém zápase nás čekal soupeř, který má v tabulce podobné postavení jako my – pražské Kobylisy. Celou první třetinu se hrál vyrovnaný zápas nahoru dolů. I když se hrál relativně pohledný florbal s množstvím šancí na obou stranách, tak branka padla jen jedna (bohužel do naší sítě). Na začátku druhé třetiny soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Poté dokonce na rozdíl branek třech, kdy nás Kobylisy rozebraly a potrestaly tím vyloučení debutanta Adama Krále. Následně se opět projevila naše nedisciplinovanost, kdy byl za stejný přestupek vyloučen druhý debutant Tomáš Forejtek. Tentokrát jsme oslabení přestáli a hned po dvou vteřinách se konečně za naše barvy trefil po individuální akci skvěle hrající Kryštof Malý. Poté se po podobné akci nádherně trefil také skvěle hrající kapitán Jirka Wolajnyk. Do třetí třetiny jsme nastoupili s velkým odhodláním se zápasem něco udělat, ale paradoxně začal lépe soupeř. Když jsme hru vyrovnali a neproměnili pár našich šancí, tak nám opět soupeř odskočil na rozdíl dvou gólů. Těsně po tomto gólu jsme se konečně dočkali přesilovky i my. Během této přesilovky ale přišla smrtící rána Kobylis. Jirka nezpracoval skákavý balónek a jeden z Kobylis skvělou ránou do víka skóroval. Poté už se zápas jen dohrával. Měli jsme sice ještě jednu přesilovku, kterou jsme ihned potrestali gólem Kuby Žišky. Navíc jsme se ale nezmohli a soupeř už si vítězství zkušeně pohlídal.

I přesto, že kluci prohráli, tak je musím pochválit za předvedenou hru (držení balónku bylo zcela jistě na naší straně) a skvělý týmový výkon. Zradila nás však produktivita, se kterou mají snad problémy všechny složky Panthers. Když příště budeme proměňovat šance, tak nějaké ty body určitě urveme.

Čeká nás poslední kolo, ve kterém již o nic nejde, nicméně zabojujeme i tak a pokusíme se bodové konto rozšířit alespoň o nějaký ten bod navíc. Zároveň připravíme souhrnné hodnocení sezóny. Děkujeme fanouškům a rodičům za podporu.

Panthers Praha vs. SK Florbal Benešov 3:8

Panthers Praha vs. TJ Sokol Kobylisy 3:5