Zbytečně smutný víkend

Naše dámy vstoupily o tomto víkendu do závěrečné a pro nás (nutno říct bohužel, jelikož play-off nebylo tak vzdálené, jak se může na první pohled zdát) i nejdůležitější fáze sezony, na kterou jsme se v podstatě připravovali poslední měsíc. Do naší zápasově domácí haly přijely bojovnice z Olomouce.

Sobotní zápas začínal díky velké vytíženosti haly ve večerních hodinách, což však mělo hrát v náš prospěch, jelikož to umožnilo našim mužům přijet z Jaroměře včas, aby naše holky podpořili. Divácká kulisa zápasu tak byla odpovídající závažnosti střetnutí, ale nutno dodat, že díky fanouškům z Olomouce si člověk místy nebyl jist, jestli je opravdu v Praze.

A podobně též sobotní zápas začal. Soupeřky se do nás zakously s takovou chutí jako Sláňa do chipsů, které jí dennodenně nutí Šusty. U každého balonku jsme byli o chvilku později a nemohli jsme se dostat ke své hře. Zároveň ale Olomouc nedokázala ze svého tlaku vytvořit výraznější šance a když už se soupeřky ke střele dostaly, tak jenom proto, aby se Maruška nenudila v brance. Už ke konci první třetiny se začínalo ukazovat, kdo bude v zápase dominovat. Holky si začaly uvědomovat, že pokud budou hrát to, co umí na sto procent, tak jim Olomouc nemůže stačit. Soupeřky se pomalu začaly vytrácet z hřiště, protože se naše holky prostě rozhodly, že patří jim.

Jana začala bavit diváky svými precizními kličkami, Nela perfektní obrannou hrou, Eliška nasazením vybuzeným experimentálními léky, Anežka svými drdoly, Eva nebezpečnými střelami, Andy bojovností, Lenka chladnokrevností, Fabka přehledem, Ivča čtením hry a celá třetí lajna tím, že fungovala jako jedna žena, která přišla jenom proto, aby nepustila soupeřky dál než pár metrů od vlastního brankoviště a když se jí zachtělo, tak pro zpestření vstřelit nějaký ten gól. Holky hrály perfektně.

Hurá, v neděli je bezpochyby roztřískáme. Nebo ne?
NE…
Podcenění, nekoncentrovanost, možná i lehká namyšlenost. Tak trochu jsme zapomněli, že hrajeme se soupeřem, který má s těmito zápasy mnohem větší zkušenosti, než my. Byli jste na Tatranu v neděli? Pokud ano, tak víte, že předchozí slova charakterizují náš nedělní výkon. Nevím co víc k tomuto zápasu napsat.

Jsme lepší tým (o tom je pisatel tohoto článku skálopevně přesvědčen), ale jenom říkat (psát) to nestačí. Čekají nás dvě velice těžká utkání v Olomouci. Co nám zatím ukázala vzájemná utkání je, že záleží jenom na nás, jak dopadnou. Panthers patří do Extraligy.

1. kolo play-down Extraligy žen / Panthers Praha – FBŠ Olomouc  6:1 (1:0, 2:0, 3:1) ONLINE  STREAM

2. kolo play-down Extraligy žen / Panthers Praha – FBS Olomouc  4:5 (1:0, 2:5, 1:0) ONLINE  STREAM

Autor: Gigi