Malátný výkon prodloužil sérii

Za stavu 2:0 na hřiště Jaroměře jsme přijeli možná až moc v pohodě, možná s vědomím, že už to nějak dohrajeme, možná s trochou nervozity nebo něčeho jiného, u každého byl ten mix v jiném poměru, každopádně to nezabralo.

Florbalově to oproti druhému zápasu nebyla zdaleka taková paráda, naše aktivita byla s trochou dobré vůle poloviční, naproti tomu soupeř, který hrál s nožem na krku a hnala ho zaplněná domácí tribuna, odehrál výborně a koncentrovaně, vyvaroval se až na drobné výjimky nějakých násilných excesů a po právu zvítězil. Úvody obou třetin patřily domácím a kdyby neměli halu tak zakletou na florbal, že ani domácí manschaft si s povrchem nerozumí, mohlo být rozhodnuto, protože šancí na to bylo dost a co už trefili do branky, tak lapil zkušený Boris v brance, případně její konstrukční prvky, takže skóre se neměnilo strašně dlouho, možná jsme takhle dlouho (37 minut) bez vstřelené branky na obou stranách ani nikdy neodehráli. První branku vstřelili domácí a to je hodně uklidnilo, protože šancí měli, na rozdíl od nás, opravdu hodně, takže to bylo zasloužené a nás to nabudilo bohužel jen málo, pořád jsme byli malátní a málo aktivní, chyběl i důraz a nějaká osvícená myšlenka či hrdinství, naopak kupili jsme chyby kolem vlastní brány. S postupující třetí třetinou jsme ale začali přidávat a skóre otočili na 1:2 a zvedli jsme se a více jsme drželi míček na hokejkách, soupeř musel začít více presovat a utkání pomalu, ale jistě směřovalo k hubenému, ale cennému vítězství. Ale jakoby s ozvěnou našeho prvního letošního zápasu v Jaroměři (Pohár) jsme si sami náš svůj tlak zkomplikovali oslabením, tentokrát naštěstí ne pětiminutovým, ale dvěma menšími, ale slepenými a Jaroměř svou přednost využila a nasměrovala zápas do prodloužení, kde rozhodli o svém vítězství hned v první minutě a dlužno dodat, že zaslouženě, protože my jsme předvedli výkon úplně v jiné poloze, než jindy, speciálně oproti minulému víkendu. Nezbývá tedy než začít zítra znovu.

3. utkání čtvtefinále play-off Národní ligy západ: TJ Sokol Jaroměř – Panthers Praha 3:2p (0:0, 1:0, 1:2, 1:0) online|stream