Za stavu 2:0 do Jaroměře

Znalci poměrů vědí, jakou krutou a dvojakou pravdu skrývá titulek článku… vedení 2:0 v sérii je hodně příjemné a dokonce i vzácné, protože jiné týmy jej z domácího prostředí nevytěžily a přestože zbývá jen jeden krok, tak je potřeba oprášit otřepanou frázi, že ten někdy bývá nejtěžší a dvojnásob pokud hrajete na hřišti Jaroměře. Krátce si tedy shrňme druhé domácí čtvrtfinále.

Oproti sobotě to byla florbalová paráda, zápas plynul a obešel se bez nějakých nehezkých incidentů či konfrontací, anžto ho také řídila zkušená dvojice arbitrů, pro které uhlídat partu divokých floriášníků byla zjevně snadná záležitost a děkujeme za to a modlíme se, abychom také zvládli probuzení do reality :-) Skóre se divoce měnilo hned od začátku, otevřel ho hned po 14 sekundách Jarda Janoušek a oba týmy pak ještě jednou získaly a ztratily vedení, třetina skončila 3:3 s tím, že zejména druhý a třetí gól jsme soupeři hodně usnadnili tím, že jsme si počínali naivně kolem vlastní branky a to prostě oni umí trestat špičkově. Druhá třetina pak byla už o dost jiná, prakticky od začátku jsme zařadili ještě vyšší stupeň rychlosti a nasazení a herní převaha se ukázala na naší straně, co minuta, to jedna větší šance, ale oproti normálním zápasům jsme nebyli schopni trefit bránu či jsme nechali vyniknout golmana nebo jsme ho prostě jenom trefovali. Zdálo se ale, že to je jenom otázka času, kdy se utkání převáží na naší stranu, protože soupeřovy akce se nám podařilo vesměs eliminovat a držet míč na svých  čepelích. Deset minut jsme si lámali hlavu s obranou Jaroměře, až jsme jí překonali tou nejjednodušší a zároveň nejkrásnější akcí do prázdné branky z dílny našich mladíků. Jenomže další branky jsme nepřidali a proto mohl soupeř podruhé během víkendu ukázat našim golmanům, jak se s nimi správě vytírá a rychlonohý kanonýr z Jaroměře srovnal na 4:4. Jenže i z naší strany přišlo lehké dejávů a to, když jsme dokázali proměnit dobře postavenou standardku (či hůře postavenou zeď soupeře). Gólovou pojistku pak přidali ještě při běžné hře skvěle a dynamicky hrající Péťa Kýbl a o stanovení konečného výsledku se postaral Jarda Janoušek (druhá hvězda utkání) a Jirka Krůšek.

Takže v sobotu v Jaroměři, tuto sezonu už potřetí, tentokrát o matchball. Zároveň svoje úvodní zápasy odehrají i naše Ženy doma a my je budeme chtít na místě podpořit ještě v sobotu!

2. utkání čtvrtfinále play-off Národní ligy: Panthers Praha – TJ Sokol Jaroměř 8:4 (3:3, 1:0, 4:1) online|stream