Junioři nevyužili výhody domácí plochy a zůstávají čtvrtí.

Předposlední dva zápasy jsme odehráli na domácím svatostánku na Radlicích a doufali jsme, že to bude výhoda, jelikož každý drn i bublinu máme pojmenovanou. Těžko se však vyhrává, když má tým problémy sám se sebou, a ještě čelí soupeři z první čtyřky tabulky, který je na tom kvalitativně velmi dobře.

V prvním zápase s rezervou Tatranu jsme nezačali špatně a po první třetině byl stav 2:2 a to zejména z toho důvodu, že jsme vlastní chybou soupeře nechali srovnat. Pokyny byly jasné, zjednodušit rozehrávku tvořit na polovině soupeře a udržet disciplínu, která je letos naší největší slabinou. Opak byl znovu pravdou a kluci se nechali třikrát hloupě vyloučit, kupili chybu za chybou, žel bohu zejména z pozice posledního hráče v rozehrávce a snažili se tvořit v místech, kde to prostě není efektivní. Soupeř odskočil do tříbrankového vedení, které již po zbytek zápasu kontroloval a my si vlastní laxností a nedůrazem nechali vždy po vstřeleném gólů přiložit další.

Po prvním zápase jsme spolu s Pápou museli kluky opustit a aby to neměli jednoduché, tak jsme jim odvezli také kapitána Dominika Hudce, který obdržel nominaci tzv. za pět minut dvanáct, z důvodu prvního zápasu vyřazovací části Národní ligy a na střídačce nás zastoupil jako již několikrát Miloslav Mattes a report z jeho pera přikládám níže.

Druhý zapas začal v podobném duchu jako ten první. Během prvního střídání jsme již prohrávali 0:1. Složitá rozehrávka nás brzdila celou první třetinu a soupeři jsme poskytovali mnoho možností ke skórování. Z toho vyplynulo i skóre po první třetině 0:3. Ve druhé třetině nastal herní obrat, kluci maximálně zjednodušili rozehrávku a začali soupeře dostávat pod tlak. Zlepšený výkon znamenal vítězství ve druhé třetině 2:1 a hratelné skóre 2:4. Skóre mohlo být i příznivější, pokud by kluci proměňovali své šance. Na začátku třetí třetiny naprosto zbytečně oslabil svůj tým Matouš B. Cipro, který dostal trest 2+10 a následně dokázal soupeř dát ještě 5 gólů (šťastných). Ale za předvedený výkon musím kluky pochválit.

Obecně nejsme spokojeni ani s výsledky ani s předvedenou hrou. Spousta zbytečných chyb, nedůraz, a především nezodpovědnost v obranné fázi a jako již tradičně nedisciplinovanost na hřišti (22 trestných minut!). Pokud tyto věci nezlepšíme, budeme mít v těžších zápasech velké problémy. Je skutečně smutné, že i přes několikanásobný a opakovaný apel nejsme schopni změnit počet trestných minut, které pravidelně dostáváme a právem jsme nejtrestanějším týmem v lize s náskokem 21 minut na druhého a dokonce 34 minut. Zároveň máme v první pětce hříšníků celé ligy hned 3 hráče s porcí 16 trestných minut – Cipro, Šimůnek, Škoda.