Junioři B útočí!

Ranní nájezd na dejvickou Unihoc arenu se pro některé chlapce stal neřešitelným úkolem.

Většina dříve příchozích stála před zamčenou halou a s klidným úsměvem vyčkávala na příchod pořadatelů. Jaké potom bylo překvapení, když trenér Slavie vyzkoušel dveře a ty šly otevřít. Další překvapení, nám přichystal Fanda Štíbr s Kubou Zemanem, kteří nedokázali naplno využít potenciál aplikace Idos a do haly se nedokázali dostat včas na první zápas. Poslední překvapení byl vrchol rána, když jsme se dozvěděli, že vlivem nedokonalé komunikace mezi Slavií a unií se náš první zápas nekoná, neboť je zrušen a nedorazí ani rozhodčí. Slavia se obávala, že budou mít marodku, ale nakonec jich přišlo hezkých 7+1. Tak jsme si zahráli krátké přátelské utkání korunované dlouhou sérií nájezdů.

O přestávce jsme vyrazili na kulaté náměstí vítězů, občerstvit se k místnímu Colonelovi z Kentucky, kde kraluje áčkový manažer Pavel Daněk. Bohužel zrovna nebyl doma.

Již doplněni o chlapce, kteří mají problémy s Idosem, jsme nastoupili k zápasu s Dobříší. Prvních několik střídání nasvědčovalo k oboustrannému zběsilému utkání bez taktiky a pravidel. Nicméně tuto herní divočinu narušil Beran svou individuální akcí ve stylu „od brány do brány“, hra se po této brance uklidnila a my jsme začali na hřišti dominovat. První třetina skončila 2:0 a pak už byl na hřišti vidět pouze jeden tým. S góly se roztrhl pytel a k vidění byly různé parády, technické finesy a tzv. „one touch action“ kombinace, se kterými jsme procházeli přes soupeře jako nůž máslem. Poctivou hrou přes beky jsme soupeře zamkli na jejich polovině a tam jsme je mleli jak v mlýnku na kávu. Ojedinělé výpady a výstřely kryl nepříliš zaměstnaný Máčala, pouze s tečovaným balónkem jak od Patrika Eliáše si nedokázal poradit. Výsledkem byla vysoká výhra 11:1 a velmi pohledná hra, která musela lahodit oku diváka.

Ke hře, taktice i životu se vyjádřilo nepřeberné množství našeho mančaftu a proto vám přinášíme aspoň některé z nich! 

 

Petr Lávička (k herní situaci): „když nevíš co, tak prostě běž“

Šimon Baumruk (po přátelském utkání): „kéž by se kanada počítala i v přátelácích“

Marek Máčala (během přáteláku): „Hrc! Vyrvi ji!“

Fanda Štíbr (filozofování po zápase): „“každý máme tajný apetit“

 

Panthers Praha – Slavie Praha neodehráno

Panthers Praha – TJ Sokol Dobříš 11:1

 

Autor: Pták