Úvodní utkání čtvrtfinále za námi

Historicky první utkání play-off odehráli naši Muži dnes v sobotu na hale Stodola na Tatranu. Soupeřem jim byl jimi zvolený celek z Jaroměře a pozici favorita se nám podařilo potvrdit a vyhrát 8:6, stejně tak se povedlo zápas odehrát bez výraznějších šrámů na těle i duši.

Zápas byl z počátku možná překvapivě opatrný a zajímavostí bylo, jakoby osud či rozhodčí přáli jen brankám, které padají v početní výhodě. Úvodní branku jsme již ve čtvrté minutě vstřelili z přesilovky, ke konci třetiny pak ve vlastním oslabení potrestal naší chybu soupeř, ale ze zbytku přesilovky jsme i tak vytěžili branku na 2:1 po přesné nahrávce Lubenského. Ten pak ještě v poslední minutě zakončil kombinaci své formace úderem, který sice tak nevypadal, ale byl vysokou holí. Zkraje druhé periody opět přesilovka, kterou využíváme na 3:1 a následně opět Lubenský ve spolupráci s Kolářem, ale branka opět nebyla uznána a tak jsme si na další branku museli počkat na další přesilovku, kdy si oblíbený hostující hráč Jan Škoda zakulatil kolonku trestných na pěkných 60 a to už jsme šli do vedení 4:1. Jaroměři jsme pak nabídli snížení (z přesilovky), ale na to jsme bleskově odpověděli a bylo to 5:2 a byla to také první branka, která padla při stejném počtu hráčů na hřišti. Pak si vybral svou slabší chvilku jinak ale skvěle chytající obr v domácí brance Jan Borák a propustil po vzoru svých mladších kolegů míček u bližší tyče. Na poslední přestávku jsme šli za stavu 6:3, regulérní branku vstřelil konečně také Lubenský a pozemním granátem vyhnal brankáře hostů na střídačku. Třetí třetina znamenala ještě tvrdší muziku a snahu soupeře o zvrat v utkání. Trestná lavice v jednu chvíli zažila přítomnost dvou hráčů z obou celků a to, když při naší přesilovce 4 na 3 Jirka Ptáčník trochu přecenil svoje síly a vystřelil do prvního hráče, kterého pak dokázal jenom ukázkově zabrzdit a oprávněně následovalo trestné střílení, při kterém mladík Emlar ukázkově prostřelil veterána Boráka (6:4). Pak už se spíš jenom bojovalo my jsme udržovali svoje vedení, za zmínku stojí několik momentů, kdy byly souboje na hraně, ale to se podívejte spíš na video. Také tam uvidíte, jaký má granát brankář Borák, který při výhozu trefil soupeřova hráče, který mu bránil ve výhozu ve velkém brankovišti a tak dále a tak podobně.

Zítra nás čeká další zápas o další bod do série a to od 18:00 v hale Stodola na Tatranu.

1. kolo čtvrtfinále play-off Národní ligy: Panthers Praha – TJ Sokol Jaroměř 8:6 (2:1, 4:2, 2:3) online|stream