Prokletí domácí haly pokračuje

Poprvé v sezoně dělilo dva turnaje Déčka jen 14 dní a na domácí hale v Radlicích chtěli Panteři navázat na první zápas z minula, kdy v solidním tempu porazili Ressler Boys.

V prvním ranním utkání se proti nám postavila taktéž déčková rezerva Vinohrad, kterou jsme zkraje sezony dokázali porazit v Berouně 3:2 (všechny góly tehdy byly do hitparády, neboť šly do víka). Nenaplnily se předzápasové prognózy, že 36 minut bude místo florbalu k vidění radlická verze pořadu „Kdo přežije“ a i přes vyrovnaný průběh jsme se postupně utrhli až do vedení 3:1 po druhé třetině, které zařídily především výborně hrající druhá a třetí lajna. Třetí část nám ale vůbec nevyšla, balonek nám skákal všude kolem hokejky a SKV tam padlo všechno, na co sáhli, a v postupném otáčení skóre jim nezabránil ani výborně chytající Ondra Svoboda, který předtím dvě třetiny úspěšně přiváděl své exspoluhráče k šílenství. Suma sumárum, třetí třetina skončila z našeho pohledu hrůzostrašným výsledkem 1:5 a jelikož celkové skóre tedy činilo 6:4 pro Vinohrady, pokračovalo tak naše trápení na vlastní půdě (ale buďme upřímní, kdyby to někdo jednou tam a zpátky projel mopem, tak by to tak neskákalo).

Druhý zápas proti nám postavil spřátelený výběr kluků z Dobřichovic, jež někteří zúčastnění znali ještě ze zápasů legendárního Éčka (od té doby se ale hodně změnilo, od barvy dresů až po vedení), v některých případech pak dokonce ze společného působení pod jedním znakem. Že proti sobě poprvé v sezoně nastoupily dva spolupracující týmy ale nebylo na hřišti vůbec znát, každý souboj šel tvrdě tělo na tělo, v některých okamžicích možná až příliš tvrdě a příliš za hranou pravidel, nikdo se ale zbytečně neuchyloval k sebemenším zákeřnostem. Ve velmi vyrovnané první třetině se do vedení dostal soupeř, který dvěma rychlými akcemi stanovil skóre 0:2. Ve druhé  části se prakticky hrálo jen na jedné polovině a Panteři postupně vydřeli srovnání na 2:2, jediná nebezpečná akce z hokejek Alienů ale našemu soupeři vrátila jednobrankový náskok. Třetí perioda pak byla o bušení do velmi dobře postavené pětice dobřichovických (nejednalo se o beton, ale o výborně takticky zvládnutou situaci, soupeř věděl co je v sázce a zkušeně si hlídal výsledek) a hlavně o psychice, která zradila zejména mladého Paučka, ve kterém několikrát bouchly saze a bylo až s podivem, že zápas dohrál. Alieni si dobrým taktickým výkonem dokázali udržet všechny naše střelce na uzdě, tu největší šanci jsme spálili až v samotném závěru, kdy právě Pauček mohl odčinit své předchozí chování, v poslední vteřině utkání ale napálil spojnici soupeřovy branky (kterou v tomto zápase střežil náš tréninkový kolega Ondra Puritcher). Dobřichovice tak berou tři body za vítězství 3:2, nám potřetí za sebou zbyly prázdné ruce a oči pro pláč. Šanci an nápravu máme za dva týdny v Berouně a pokud chceme myslet na postup, musíme bezpodmínečně udělat 6 bodů.

Děkujeme fanouškům a klukům z juniorů za podporu.

Panthers Praha D – SKV D 4:6
Panthers Praha D – Alien Nation Dobřichovice 2:3