Ani plná sestava nepomohla juniorkám k bodům do tabulky

Florbal Chodov x Panthers Praha 9:0 (5:0, 3:0, 1:0)

Zápas z pohledu trenéra:
Na první zápas do vzdáleného Chomutova jsme vyrazily brzy, čekaly dva těžké zápasy s týmy, které mají své umístění vysoko v tabulce. Tentokrát jsme se na hale sešly v plných dvou lajnách, na což holky nejsou zvyklé, a tak možná to zapříčinilo vlažný začátek zápasu. Tedy alespoň od nás, Chomutov se asi lépe a déle vyspal a tak po první třetině bylo skóre 5:0 pro domácí. O pauze jsme si řekly, že je potřeba ještě zlepšit naši hru do obrany, což naplno zafungovalo až ve třetí třetině, kde jsme inkasovaly pouze jeden gól. Bohužel jsme však žádný nedokázaly vstřelit a jak je známo – bez gólů se nevyhrává. A tak jsme odcházely s porážkou 9:0. Přesto byly holky pochválené za zvládnutí systému (pro některé to byla novinka) a řekly jsme si, že ho do dalšího zápasu zkusíme ještě zlepšit.

Zápas z pohledu hráčky (Nicol Jessica Hamberg):
Brzy po půlnoci jsme se vydaly z Prahy směr Chomutov. Cesta nám utíkala ve společnosti srnek a do haly jsme dorazily tak akorát, aby se stihly uplést copánky, což bylo v 8:30. Poprvé můžeme i říct, že naše hráčky byly překvapeny už rekordním počtem hrajících 10+1. Bylo pro nás neobvyklé být pod vedením jiného trenéra – Elišky Škvorové, ale vše se zvládlo bez problémů. Brzké vstávání se podepsalo na plynulosti prvního zápasu, i přes naše snažení zvyknout si na nový systém, jsme celý zápas zaspaly, převážně první třetinu za stavu 5:0, neboť gólmanka v bráně ještě skoro spala. Probudila se až ve třetí třetině. V zápase jsme projevily svou bojovnost a ukázaly jsme, že přece jen bránit někdy dokážeme. Sice zápas skončil za stavu 9:0, ale musím všechny pochválit za to, že zápas nevzdaly.

TJ Turnov x Panthers Praha 14:2  (2:1, 7:0, 5:1)

Do druhého zápasu jsme vstoupily po hodinové pauze, jelikož nedorazil jeden tým, který měl hrát zápas po nás. Po poradě s holkama, kde jim byl znovu vysvětlen pro ně nový systém, jsme nastoupily na hřiště proti týmu, který vede tabulku. Je velká škoda, že jsme celý zápas nehrály tak jako první třetinu, protože jinak by skóre mohlo být zajímavější. Vracely jsme se výborně dozadu, blokovaly střely a dokázaly jsme se dostat i do šancí. Po dvou obdržených gólech jsme jim dokázaly odpovědět jedním naším, kdy si po buly Anička vzala míček, proběhla polovinu hřiště a dala gól. Bohužel ve druhé třetině přišla ztráta koncentrace a holky se nechaly zbytečně rozlítat. Ve třeí třetině se nám podařilo vstřelit ještě jeden gól, který dala ten den výborně hrající Maky, bohužel ani to nestačilo a odjížděly jsme s prohrou 14:2.

Zápas z pohledu hráčky (Anička Boháčová):
Jelikož jsme se s Turnovem již jednou setkali a nebyl to zrovna příznivý výsledek, tak jsme již zprvu moc nečekaly. Od prvního zápasu jsme věděly, jakým systémem budeme hrát a že se budeme snažit hlavně bránit. První třetina byla z mého pohledu velmi dobře zahraná, na to, že jsme hrály s prvním týmem tabulky a na rozdíl od předešlého zápasu jsme dokázaly vstřelit alespoň jeden gól. Bohužel v 2. třetině přišlo rozčarování a celá hra šla do kopru. Bylo to pomalu co střela, to gól, a nešlo to zastavit. Najednou jsme dostaly 7 gólů a už bylo pomalu vymalováno. V poslední třetině to bylo skoro stejné. Osobně mě velmi mrzí, co se stalo v 2. a i následně v 3. třetině, jelikož zprvu to vypadalo velmi nadějně. Opět jsme si však z tohoto zápasu vzaly mnoho zkušeností a také znalost chyb, které se budeme na trénincích snažit zlepšit.

Po těchto dvou zápasech je tedy jasné že máme co zlepšovat, ať se jedná o lepší zvládnutí herního systému nebo o naší fyzičku, která bohužel není dobrá. Přesto bych chtěla holky pochválit za předvedenou hru, že se nevzdaly a zápasy nevypustily. Děkujeme taky rodičům za fandění a dopravu.