Mladší žáci B na Třebešíně těsně bez medailí

Tuto neděli zavítali mladší žáci na palubovku haly VŠE Třebešín pod vedením netradičního trenérského dua Škvor-Filikar. I když byl čas srazu stanoven na příznivých 10:20, velká část kádru přišla pozdě.

První zápas, ve kterém nás čekal tým z Kobylis, začal ve velkém tempu pro naše kluky, kteří dostali soupeře hned z kraje první části pod tlak a vytěžili z toho první branku. Poté však trochu polevili a hra byla nahoru-dolů. A však často nahazované balóny a trefování zařízení po vzoru Pepíka Hnátka přinášelo své ovoce a kluci velmi rychle byli na koni. Druhá část byla velmi podobná té první a kluci přidávali góly. Hattrickem se blýskl kapitán pro tento turnaj Karel Lipovský.
Konečné skóre 8:1 pro nás.

Ve druhém zápase nás čekal asi nejtěžší tým tohoto koše, Bohemians-Pankrác. Začátek s vyčkávací taktikou ukázal, že bychom na ně mohli mít. Sice nás leckde převyšovali svou výškou a technikou, ale my jsme ukázali svou bojovnost. I přes všechnu snahu odklízet všechny míčky od brány, se soupeř v půli první části prosmýkl po lajně a zavěsil na vzdálenější tyč. Krátce po první brance jsme dostali druhou. Do konce první části se již nic nezměnilo. O pauze byli kluci burcováni ke stejnému výkonu i v druhém dějství. Tou samou urputností jsme si vytvořili nespočet šancí, ale především soupeřův gólman byl proti. Konečný výsledek 0:3 vypadá sice jako jasný výsledek, kluci by si však nějaký ten gól za svůj výkon zasloužili.

Poslední zápas již o umístění, konkrétně o 3. místo, byl střetnutím našich kluků s celkem Bučisu. Už od počátku to byl zápas nahoru-dolu s hromadou šancí. Jako první jsme otevřeli skóre my, ale neuběhlo moc času a soupeř dorovnal. Kluci byli nabádáni k napadání a správnému stavení obrany, což postupem času splňovali. Do druhé půle se vstupovalo za stavu 3:2 pro nás. Po pár minutách přelévavé hry se stav srovnal. A i když jsme soupeři odskočili znovu, tak netrvalo dlouho a bylo srovnáno. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodla až série náhle smrti, kde se náš hráč vrátil v pohybu, a tak zvítězil soupeř.

Panthers Praha – TJ Sokol Kobylisy 8:2
Panthers Praha – FBŠ Bohemians-Pankrác 0:3
o 3. místo: Panthers Praha – FC Bučis team 4:5 sn