Poslední kolo extraligy a souboj s Vítkovicemi

Extraligový rozpis si pro nás nechal to nejlepší na konec, a tak náš ženský A tým přivítal v posledním kole lídra tabulky, ostravské Vítkovice, a završil tak trojboj se soupeři z první čtyřky tabulky – minule hrál s Bohemkou a předtím s Chodovem.

Rovnou můžeme prozradit, že souboj nováčka s obhájcem titulu a vedoucím družstvem letošního ročníku žádný zázrak nepřinesl, ale byť zápas probíhal v uvolněné atmosféře a na obou týmech bylo vidět, že se již chystají na svou závěrečnou část sezony, tak jistě bavil všechny přítomné a diváci si užili i pěkné akce a dramatické chvíle. Vítkovické hráčky přečkaly hned na začátku nápor domácích a ještě před půlkou utkání se poprvé prosadila Ferenčíková pohlednou akcí do prázdné branky. Hosté do konce třetiny ještě několikrát zamkly Panterky na jejich půlce a vytvořily si pár slibných šancí, které ale buď nezakončily, anebo je chytila pozorná Horňáková. I tak ale pozvolna zvyšovaly své vedení, do konce první třetiny se trefily ještě Ďuríková s Hložankovou.

Závěr první části a začátek té druhé patřil našim hráčkám, které se mohly dostat do hry při přesilovce za faul Mandátové, Kučerová před sirénou i Slaná po přestávce ale těsně minuly. Snížení přinesl až skvěle sehraný protiútok Bedlekové s Rasmusovou, která nedala Velčovské v brance Vítkovic šanci a svou brankou odstartovala desetiminutovku parádního florbalu, při které padlo šest branek. Černá a po ní Theimerová nejdříve zvyšovaly, Kučerová s Rasmusovou poté přidaly druhou branku do sítě hostů, poslední slovo druhé třetiny ale měly Halfarová a Pantělejevová, kterým se podařilo prosadit a definitivně zlomit zápas na stranu Vítkovic. Třetí třetina přinesla sice spoustu šancí, ale ne moc branek. Své střely v branky nepřetavily Lamková, Škopánová, ani Krauskopfová, které ztroskotaly na pozorné Velčovské a na druhé straně Horňáková nedosáhla pouze na střely Kociánové a Černé.

Naše hráčky tak končí na 10. místě o bod před Olomoucí, kterou přivítají v 1. kole play-down. Budeme věřit, že těžké souboje je připravily na náročné boje o udržení a budeme rádi, když si co nejvíce z vás fanoušků najde cestu do domácího stánku na Tatranu a pořádně zafandíte.

Panthers Praha – 1.SC Vítkovice 2:9 (0:3, 2:4, 0:2) online