Exhibice na závěr a začátek play-off

Poslední kolo základní části bylo v mnohém zvláštní. Soupeřem byl nám sice známý Králův Dvůr, ale dlouho jsme se s ním neviděli, protože se první zápas hrál hned v úvodním kole. A oběma celkům už nešlo o posun v tabulce, ale přesto se hráči obou týmů nepřišli na plac „vyprdět“ a duel přilákal i slušnou návštěvu.

Naše sestava zaznamenala hodně velký průvan a trenéři splnili to, co slíbili, tedy že utkání pojmeme formou exhibice. Nastoupila tedy jedna formace složená s veteránů a klubových legend, druhá formace naopak složená z mladíků z juniorky a konečně třetí byla složená z hráčů, co hrají v základu a z nějakého důvodu na ně trenér ukázal prstem a k tomuto duelu, na rozdíl od ostatních, nedostali volno. Na soupeřově straně jsme sice všechny výrazné tváře viděli, ale zdaleka ne po celou dobu zápasu. Kdo se z přítomných diváků bál o osud tohoto utkání, že se bude hrát jen na jednu branku, protože mladíci nemají dost zkušeností a staříci se budou jen dohadovat, jak se to má hrát (viz foto), aby tím zakryli svoje vlastní selhání, tak byl na omylu. Utkání mělo velmi slušné tempo a nasazení a všechny formace ukázaly sice zcela odlišnou, ale zato nespornou kvalitu, veteránům pravda chyběla (velká) trocha toho štěstíčka (a Davidovi Ghalimu stulpny!), protože jak je známe, stačilo by, aby se chytli nějakou byť mrzkou brankou a rázem by jich bylo plné hřiště :-) Tento startovač přišel bohužel až pozdě a to z hole nejmladšího z veteránů Vojty Jesus Šafránka, který velmi zkušenou střelou dosáhl čestného zásahu a bořlivých ovací z publika.

První třetina se nám tedy vyvedla skvěle, vedli jsme 4:1 a panovalo všeobecné nadšení. Postupem času se to ale začalo kazit veteránská formace chodila na hřiště čím dál sklíčenější a gólově se začal prosazovat soupeř, kterého v první třetině drželi na uzdě nejen naši obránci, ale skvěle chytající a skákající Jan Slavata. I tak ale druhá třetina dopadla hrozivě 2:7 pro soupeře, svůj díl na tom měly i jeho tři proměněné přesilovky. Ani ve třetí třetině jsme na diváky nezapomněli a do utkání za stavu 6:8 jsme se určitě chtěli vrátit a to se také stalo, lajna mladíků a náhradník Lukáš Tomeš v přesilovce zařídili vedení 9:8, Dvůr ale bleskově otočil na 9:11 a v závěru zápasu pak překvapivě odmítl dohodnutý scénář o nájezdové loterii a tím tak připravili diváky o ideální vyvrcholení tohoto duelu a sebe nejspíš o rekord v počtu utkání základní části, dovedených do prodloužení (nyní „jen“ 8). Utkání bylo také výjimečné v počtu nastřelených tyček a břeven, na obou stranách bylo vidět přibližně šest takovýchto momentů – ničemu se ale nevyrovnají dvě tyčky v rozmezí asi deseti sekund v podání předsedy klubu Jana Gigiho Tůmy; ten si z utkání tradičně (a z jakékoliv soutěže) odnesl několik razítek a naraženin.

22. kolo Národní ligy západ: Panthers Praha – T.B.C. Králův Dvůr 9:12 (4:1, 2:7, 3:4) online

Po utkání, kdy jsme z části řešili nějaké interní týmové záležitosti, které život z nenadání přinesl a z části zapíjeli pro většinu veřejnosti překvapivé umístění našeho manschaftu přišel na řadu výběr soupeřů. O výběru bylo na naší straně jasno, i když tomu předcházela několikerá změna názoru, ale co čert nechtěl, zrovna si svojí slabou chvilku vybrala emailová technika a už to vypadalo, že všem vypálíme rybník a necháme si přidělit výchozí, tedy 8. tým tabulky, Mukařov. Vše se nakonec vyřešilo a tak složení dvojic pro čtvrtfinále vypadá následovně Panthers – Jaroměř, Turnov – Budějovice, Chomutov – Králův Dvůr a Plzeň – Mukařov. Bude se hrát již tento víkend a začínáme doma ve Stodole, v sobotu v 16 hod a v neděli v 18 hod, hraje se jenom na tři vítězná utkání, takže úspěšný vstup do série je hodně velkou výhodou.