Mírová mise dorostenců

Tradiční florbalová bašta v Berouně opět hostila klání dorostenecké rezervy. Hala v areálu EDEN byla dnes obzvláště naleštěná a nabízela po celý turnaj takovou oázu klidu, že to chvílemi vypadalo, že jsme spíše na exkurzi v knihovně.

Dnešní soupeři byli papírově slabší a to se také potvrdilo. Hned od začátku zápasu s Bohemkou, jsme sázeli jeden gól za druhým a již po první třetině bylo o výsledku zápasu takřka rozhodnuto. Obraz hry byl stále stejný, naše útočné choutky občas brzdilo naše místy ledabylé bránění, které bohužel v tomto zápase bylo víc než dostačující. V hale bylo stále ticho jak na pohřbu, jen hvizd z píšťaly uznávající gól tuto atmosféru občas narušil. Píšťala zazněla hned 12x v náš prospěch a jednou pro soupeře, tedy 12:1.

Před druhým zápasem nám nachystal magický drink chlapec s jahodou ve jméně, který měl posílit naše tělo a florbalovou mysl. To co se odehrávalo potom, tomu ale bohužel neodpovídalo a není jasné, jestli z toho můžeme vinit účinky magického drinku, jelikož recepturu zná pouze Jahodový muž, nebo byla příčina jinde. Beroun je jednoznačně nejslabší soupeř celé ligy, má velmi mladý kádr, který ovšem od začátku sezóny dělá pokroky, které zatím soupeři nedoceňují a poráží je s velkou chutí a o hodně branek. Již před zápasem bylo jasné, že naše prohra je velmi málo pravděpodobná (ve FORTUNĚ ani radši nevypisovali kurzy), ale musíme udělat něco proto, aby se na ten zápas dalo koukat a mohl si člověk říct, že nejel na výlet zbytečně. Evidentně jsme si to měli opakovat vícekrát než 10x. Sice jsme vyhráli 8:2 a někteří borci si u toho nezpotili ani dres, ale bolest očí z tohoto zážitku přetrvává doteď. Beroun nám dělal často problémy a to jen tím, že prostě chtěli dát gól a dostat jich co nejméně. My jsme absolutně nerespektovali pokyny trenéra, až na několik výjimek a někteří při zápase vypadali jak Julius Lavický na tréninku Vyšehradu. Pokud budou někteří jedinci pořádat chodecké závody na hřišti, tak možná v suchém triku porazíme Beroun a Bohemku C, ale tím výčet týmů končí a bohužel pro nás se tohle poslední dobou potvrzuje (viz. předchozí turnaj). Dokud nebudou na zápase ze sebe vydávat všichni maximum a pracovat jako jeden tým, naše hra se nikam neposune.

Panthers Praha – Bohemians C 12:1

Panthers Praha – EDEN Beroun 8:2

Autor: Pták