Prosluněná sobota a zasloužený bronz pro Elévy B

Protože pořádat v pro nás blízké hale a v příjemný čas se ještě nikdo nenaučil, vyrazili Elévové B v brzkou ranní hodinu na výlet do Staré Boleslavi. Aby těch příjemných zpráv nebylo málo, nevyrazila s kluky tradiční část trenérského tria Andy-Domez-Poky, nýbrž „náhradník“ Paučis, pro kterého to byla vůbec první zkušenost na elévské soutěži!

První zápas proti pořádajícímu Falconu by se dal (bez urážky k našemu protivníkovi) popsat jako souboj našich střelců se soupeřovou gólmankou, která se v brace oháněla jako na celorepublikové soutěži gymnastek a natěšené panterské kluky od začátku doháněla k zoufalství (dle dobových záznamů chytla jen Ondrovi nejméně 4 samostatné úniky). Naštěstí frekvence našich pokusů a hlavně jejich kvalita a umístění (kluci si z o hlavu menších protihráčů místy dělali kužely) byla tak velká, že se prostě něco ujmout muselo a tak jsme po pěkných akcích (občas až do prázdné brány, nejsme přece sobci :-)) vedli v půlce 6:4. Druhá polovina už byla naší jasnou záležitostí, kluci plnili příkaz vracet se i více do obrany a pomoci dobře chytajícímu Kubovi v brance a nakonec zapsali jasné vítězství 10:5. Hattrickem se blýskli hned dva hráči, a to Matěj s Ondrou. Nutno ale podotknout, že nebýt výborné gólmanky soupeře, mohlo to být klidně o deset.
Ve druhém utkání nás měl prověřit tým z Jižního města hrající v tělocvičně, která pamatuje začátky nejednoho Pantera, 101. SK Sportovní, a kterému kluci podle svých slov už letos několikrát čelili a z posledního měření sil si odnesli těsnou porážku 7:8. A že jí budou chtít odčinit bylo jasné hned od začátku, kdy nedovolili ani svým rodičům postavit se na značky a už se dostali do rychlého vedení 2:0. Červeně oděný soupeř ale přece jen prokázal o něco větší kvalitu a do poločasu dokázal stáhnout na 2:2. Panteři ale nezabalili zbraně a dobrým napadáním a rychlou rozehrávkou si za mohutné podpory rodičů vydobyli pracný náskok 4:3 a nepouštěli soupeře do míst, odkud by mohli ohrozit Kubu. Bohužel každá pohádka má svůj konec a i když Panteři srdnatě bojovali do posledních sil, o chlup kvalitnější soupeř nás na dobré dvě minuty zamkl na naší polovině a postupně odskočil až na čtyřbrankový náskok (i s přispěním štěstí, minimálně dvakrát se spíš než o hezké šance jednalo o rachejtli na trase „hokejka-břevno-maska-naše noha-brána), který už se prostě dohání těžko. Kluci i přesto dál bojovali ze všech sil a nakonec stanovili výsledek na 5:9, který sice vypadá jednoznačně, všichni přítomní ale mohou potvrdit, že na hřišti byly rozdíly prakticky minimální a pokud už byly, tak je naši Panteři dokázali smazat nasazením (a hlavně se jim po skončení zápasu společně zasmát, však je to taky jen hra :-)). Zajímavostí zápasu bylo, že se Kuba v brace, ačkoliv dostal několik smolných gólů, dokázal blýsknout na gólmana parádními třemi gólovými přihrávkami!
.
Protože Falcon prohrál i svůj druhý zápas a Boleslav ve své skupině uhrála první místo o jediný gól (což řádně a na všechny strany rozhlašovali jejich fanoušci, kdyby se náhodou někdo překoukl), čekalo nás v zápase o třetí místo pražské Flobo, které trenérovi dělalo vrásky zejména svým pohybem a rychlou kombinací, kterou dominovali právě v zápase s Boleslaví. Na hřišti se však místo hbitých špuntů lačnících po gólech, kteří málem oloupili Boleslav objevilo několik hadrových panáků, kteří vypadali, že na hřiště omylem zabloudili cestou do hajan, a než se stihla pořádně rozběhnout časomíra, vedli jsme 5:0 a všechny naše góly spadaly do kategorie „dostanu balonek na brankoviště, dám si kávu a v poklidu zakončím“. Soupeř se po naší náloži dokázal alespoň částečně vzpamatovat a postupně vyrovnával hru, což se projevilo i na skóre, které se k nelibosti příznivců bíločerných začalo nepříjemně srovnávat. I tak jsme poločas ovládli 5:2 a do druhé půle jsme vstoupili s cílem dosud na turnaji nepoznaným – udržet skóre na stavu, v jakém je, až do konce zápasu. Místy až přílišný beton ale Falcon znovu využil a snížil na rozdíl jediného gólu, což ale odmítl náš ostrostřelec a po čtvrtém přesném výhozu Kuby ve své čtyři sta sedmdesáté šanci vrátil našim barvám dvoubrankový náskok. Bláznivý závěr jsme nakonec ovládli výsledkem 8:5, který nám zachránil hlavně Kuba, neboť při nařízeném nájezdu soupeře chladnokrevně vyčkal až do poslední chvíle a poté se svému protivníkovi vrhl pod nohy, čímž se s dalšími celkově čtyřmi asistencemi stal největším hrdinou v dějinách obce. Z turnaje tak nakonec vezeme konečné třetí místo, což se vzhledem k předvedenému výkonu může zdát trošku jako ztráta, kluci ale ze sebe vydali v každém zápase maximum a rozhodně se nemají za co stydět!
.
Děkuji klukům za hezký turnaj a především rodičům za odvoz a mohutnou podporu, která se na rozdíl od „fanoušků“ z přítomné Florbalové Akademie pohybovala v mezích slušnosti a na rozdíl od zmíněných se skutečně jednalo o podporu, a ne o chytré řeči z řad „zkušených“ florbalových trenérů, kteří chtěli od svých ratolestí minimálně výkon na úrovni Superligy a pokud ho nepředvedli, dokázali jim to na místě před ostatními účastníky zbytečně tvrdě vysvětlovat (a buďme upřímní, křičet na chodbě na osmiletého gólmana poté, co vychytal výhru 13:4 slovy „je to hrozný, co střela to gól, jak si to jako představuješ?“ prostě není na místě).
.
Panthers Praha B – Floorball Club Falcon 10:5
Panthers Praha B – 101. Sportovní 5:9
Panthers Praha B – Flobo Praha 8:5 (o 3. místo)
.
Autor: Paučis