Drobné škobrtnutí a následné gólové hody v podání Juniorů

V neděli servírovala další zápasy druhá liga juniorů, a tak naše mladé naděje i beznaděje vyrazily do nedalekého Králova Dvora, kde postupně změřily síly s Vinohrady a s Wizardy.

Již během rozcvičení si zranění kotníku obnovil Filip Záveský, a tak jsme do zápasu vstoupili v počtu hráčů, což nám ale vzhledem k dostatečnému fyzickému fondu nedělalo větší problém. V brance nastoupil Mára a v začátku nás několikrát podržel a my jsme se postupně začali dostávat do provozní teploty, což vyústilo ve vedoucí branku Tomáše Hradce. Soupeř předváděl velmi sympatický a bojovný výkon a zejména rozehrávku nám nepříjemně ztěžoval a narušoval. Ve druhém dějství padlo po jednom gólu na obou stranách, když míček do naší branky nešťastně tečoval jeden z našich hráčů mimo dosah brankáře. Jak se však ukázalo, první dvě třetiny byly pouze předehrou pro závěrečné dějství, které pro nás začalo velmi přísným pětiminutovým vyloučením pro hvězdičku týmu Lukáše Pokorného. Jak jsme se mohli přesvědčit několikrát přesvědčit, takto dlouhé vyloučení mnohdy zcela změní děj i výsledek celého zápasu. Soupeř dokázal skórovat „pouze“ dvakrát, a tak jsme měli ještě dostatek času kontrovat z hole Pepy Zelinky. Bohužel dvě minuty před koncem jsme po chybě nechali soupeře znovu odskočit do jednobrankového vedení a už už si trenéři připravovali variantu hry bez brankáře, kterou ale zažehnal Tomáš Hradec, kterému neskutečně připravil Zbyněk Tomiška. Suma sumárum se body dělily a pravděpodobně tomu tak mělo být.

V mezičase jsme si odskočili na oběd do restaurace Koza Róza do nedalekého Berouna a jednalo se o neopakovatelný gastronomický zážitek. Tuto restauraci můžeme doporučit a získala od nás jako první v historii plný počet bodů za fantastickou kulajdu, burger a pivo – samozřejmě nealkoholické.

Kluci dostali před zápasem jako již tradičně jednoduchý úkol, a to vyplnit zápis o utkání, respektive naši sestavu. Adresovali jsme přímo na jednoho z mladších – Kryštofa, který se tohoto úkolu zhostil svědomitě! Bohužel již neinformoval další spoluhráče a tak se jal iniciativně (toto kvitujeme) vyplnit tentýž zápis také Šimi. Ani následná trenérská kontrola toto zdvojení neodhalila, protože kdo by to byl čekal, že kluci vyplní sestavu Panthers do obou sloupců a tak nás na chybu upozornil až rozhodčí, za což zpětně děkujeme. Pozitivem budiž fakt, že jsme pobavili aktivně sledující fanoušky na klubovém Facebooku.

Druhý zápas byl naprosto jiný než ten první. Wizardi kousali jenom v první třetině, kterou jsme i přesto ovládli v poměru 3:1. Následný apel na zvýšení tempa kluci vzali nadmíru dobře a po zbytek zápasu už pouze sypali další góly do sítě soupeře. Konečný stav 14:3. Hattrick zaznamenal David Šimůnek, jehož minomet sypal jednu pumu za druhou a také Matouš Bohuslav Cipro, který kompletoval pověstnými jesličkami. Další tři čekatelé se bohužel nedočkali a zůstali tak pouze na 2 gólech (Najvárek, Hradec, Toms). Nejvíce bodů nasbíral i přes hattricky Zbyněk Tomiška za 0+4. Zajímavostí budiž, že zlý muž týmu Petr Škoda odehrál celé dvojkolo bez jediné trestné minuty, což se zdá být neuvěřitelné (nebudeme zmiňovat potenciálních 7 gólů, které mohl vstřelit, ale dle jeho slov to nešlo, jelikož si na něm brankář zasednul).

Vezeme tedy další 4 body do tabulky a jsme víceméně spokojeni. Děkujeme fanouškům, rodičům, hráčům a také rozhodčím.

Panthers Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:4 (online)

Panthers Praha – Wizards DDM Praha 10 14:3 (online)