Starší žáci B padli až ve finále

 V sobotu ráno se Starší žáci B vydali na svůj další turnaj do nedalekého Kladna, tentokrát ale s netradičním trenérským duem Janoušek – Lochmannová.

V prvním zápase na nás čekala Orka, která byla duchem asi ještě v posteli. Mladí Panteři je přehrávali ve všech činnostech a s chutí si zastříleli. Jediným škraloupem na jinak bezchybném výkonu je obdržená branka. Konečné skóre tedy 7:1.

V dalším zápase nás čekal o poznání těžší soupeř – konkrétně mladé naděje z týmu FC Bučis Team.
Nutno podotknout, že zápas začínal s půlhodinovým zpožděním, jelikož nejmenovaný šťoural měl problém s velikostí hřiště, které se následně muselo celé přestavět. Tato komická podívaná byla jako vystřižená z příběhů Pata a Mata.  

Kluky tato opravdu dlouhá pauza uspala a než se stihli probrat, prohrávali jsme již 0:3. Ovšem po domluvě a taktických pokynech trenéra Janouška přišlo zlepšení a v nervy drásajícím zápase se nám nakonec povedlo urvat vítězství 5:4, které nám zaručilo první místo ve skupině a pouze jsme čekali, s kým si to rozdáme ve finále.

Naším soupeřem se stalo Kladno, po domluvě s jejich trenérem jsme chtěli zápas odehrát hned, aby ho mohl odtrénovat i Jarda, který jinak spěchal na svůj zápas do Jaroměře. Vše bylo domluvené, dokud nepřišel nejmenovaný šťoural číslo dvě, že je to proti pravidlům. Po chvilkové výměně názorů jsme museli opustit hřiště a čekat „ob jeden“ zápas. To tedy znamenalo jediné – Jarda odjel a s kluky zůstala pouze hráčka ženského A týmu, Týna Lochmannová. Při čekání na finálový zápas si kluci krátili dlouhou chvíli například tak, že stříleli sami do sebe, což odnesl David Netušil, který málem dopadl jako Jan Žižka – bez oka, respektive následně bez obou.

Do zápasu jsme šli především s chutí vyhrát, ale kluci si asi vystříleli prach o pauzách a v předchozích zápasech. A jak se říká, nedáš-dostaneš, tak tady to platilo dokonce pětkrát. Ač jsme měli spoustu šancí a na soupeře jsme v klidu měli, jen ne a ne vstřelit gól. To se bohužel vymstilo a po výsledku 2:5 jsme se museli spokojit s druhým místem.

Každopádně bychom rádi klukům poděkovali za předvedené výkony a stejně tak rodičům za pomoc s dopravou a za podporu.

Panthers Praha B – Orka Horní Počernice 7:1
Panthers Praha B – Bučis Team 5:4
Panthers Praha B – Kanonýři Kladno B 2:5

Autor: Týna Lochmannová