Nováček ligy, naši Muži A, se vyhřívá na první příčce

Do Jaroměře jsme se již tuto sezonu podívali v rámci pohárového utkání, které bohužel nedopadlo dobře pro naše chlapce, takže jsme měli soupeři na jejich půdě co oplácet. Však největším bojovým úkolem bylo se vrátit z tohoto výletu bez nějakého většího zranění a hlavně se 3 body. Již před výjezdem z Prahy jsme předpokládali, že na toto utkání dorazí dost místních diváků, kteří budou velice hlasitě podporovat svůj tým (pozn. dorazilo jich nakonec celkem 110 z toho 1 fanoušek byl náš – Roman Školník).

Začátek utkání začal velice vlažně pro nezaujatého diváka. Povrch klouzal a nejen v botách, ale i na hokejkách. Naši borci si v úvodu nevytvořili moc šancí, což bylo zapříčiněno zejména vrlkou mírou nepřesností obzvláště v přihrávkách. V polovině první třetiny jsme se poprvé ujali vedení, po skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Lukáš Pokorný. O pár minut později následovalo první vyloučení, které si do statistiky připíše Patrik Míka, když při své výhodě, kdy ho zdvojili 2 jaroměřští hráči u mantinelu, odstrčil jednoho z nich, který, dle mého názoru to trošku přihrál, spadl jako pírko. Naneštěstí pro nás soupeř využil početní výhody a z prostoru na středu vstřelil branku. Vzápětí jsme se i my dostali k početní převaze, ale bohužel jsme ji nedokázali využít, naopak po ukončení přesilové hry dle sudího Matěj Lubenský bránil gólmanovi ve výhozu a šel si odsedět další svůj trestík. Jaroměř opět využila svoji přesilovou hru, když prošla střela od mantinelu až za záda našeho brankáře Mazáka. Dvě minuty do konce třetiny během zmatku v předbrankovém prostoru srovnal skóre Matěj Lubenský, když s ledovým klidem jednoduše vystřelil. Bohužel 12 sekund před koncem třetiny při ztrátě balonku se objevil na naší polovině volný hráč a dostali jsme gól do šatny.

Druhé dějství začlo více zhurta a diváci na sedačkách zbystřili. Nejdříve Petr Kölbl nastřelil tyčku, následně hned trojice hráčů Šáda, Křivanec, Jakob udělali buď dobrovolný, nebo nedobrovolný výlet za mantinel, což sudí posoudili vždy maximálně volným úderem. Asi karma zapůsobila v náš prospěch a byli jsme svědky pětiminutové přesilové hry, když náš kapitán při pokrytí balonku obdržel nepěkný úder hokejkou do oblasti obličeje, přesněji do oka (pozn. David utkání dohrál a oko má v pořádku, kdyby nějaké jeho fanynky měly o něj strach). Ať to soupeř udělal chtě-nechtě, jako každý hráč je zodpovědný za svojí hokejku a patřičně si trest odseděl, i když z hlediště jsme slyšeli nesouhlas s verdiktem rozhodčích. Nebyli bychom to my, abychom hru lehce nezdramatizovali. Před skončení této delší přesilovky se nechal zbytečně za oplácení vyloučit Matěj Lubenský. V čase 13:53 druhé třetiny bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujmul kapitán David Kolář a s přehledem backhandem srovnal stav utkání. Následnému našemu navýšení skóre předcházel odskok a střela golfem v podání Matěje Lubenského. Jaroměř se nenechala zahanbit a po 10 vteřinách skóre znovu srovnala, když umístili do naší branky odražený balon. Těsně před skončením třetiny jsme byli svědky souboje a následné šarvátky mezi Kubou Křivancem a jedním ze soupeřů (pozn. byl to ten samý hráč, co ho v první třetině pošťouchl Míka). Řešení této situace trvalo pár minut a verdikt zněl jasně – 2 trestné minuty pro našeho Kubu.

Poslední třetina tohoto utkání zašla hned několika šancemi v našem oslabení. Musím podotknout, že jsme v této třetině dominovali. Nejdříve Křůšek „víko“ od mantinelu, následně další gol z hole Lubenského (po hezké nahrávce Kolář, když si nechal na sebe natáhnout hráče a skoro v pádu přihrál balonek), poté doťukec odraženého balonku Pokorného. Soupeř to ke konci ještě zkoušel v šesti, ale to se mu moc nepodařilo a Pokorný nechtěl být sobec (přeci jen již jeden gólík v tomto utkání měl) a přihrál Jakobovi, který zamrazil skóre na konečných 8:4 pro nás.

Velkou radost kluci neskrývali, přeci jen, kdy se stane, že nováček ligy se vyhřívá na prvním místě. Oslavné kolečko se slovy „Tak jsme první no a co, no a co, no a co…“ nesmělo chybět společně s následnou děkovačkou Romanovi.