Radlický váleček

Na minulém turnaji juniorské rezervy, chlapci své soupeře rozebrali doslova na prvočísla a tak se čekalo, jestli na tento úspěch naváží v domácí radlické hale nafukované vzduchem. Již ráno nám začala těžká pořadatelská směna, kdy jsme ještě se zalepenýma očima připravovali náš svatostánek na dnešní turnaj. Soudcovat nám přijeli pánové až ze západních Čech, kteří ranní kontrolu a přípravu haly vzali velmi důkladně a prostory pro střídání si prostě museli vyznačit vlastní dovezenou lepenkou.

V pořadí třetí utkání turnaje byl na plánu souboj našich střelců s Tatranem C. Jejich svatyni hájil hráč z pole a tak rozkaz zněl jasně: “Feuer frei!“. Toho se naši chlapci ujmuli s chutí a rozjeli bleskové ponížení. Trio Halamíček D. – Lávička – Halamíček V., nasázeli během čtyř střídání čtyři góly a k tomu se ještě přidal jedním zásahem Tomeš. Vypadalo to na debakl epických rozměrů, o kterém si ještě budou vyprávět děti našich dětí. Nicméně, my jsme se až příliš uspokojili výsledkem a Tatran zbraně ještě nesložil, takže přišla pasáž „Ukaž, co dovede tvůj brankář“. Tatranský kluk v bráně si konečně trochu osahal míček i při hře a na naší straně začal Máčala předvádět takovou gymnastiku, že kdyby byl v hale legendární Dominik Hašek, asi by mu věnoval jednu ze svých Vezina Trophy (Ocenění v NHL pro gólmana s nejméně obdrženými brankami pozn. red.). Na přítomné dámy šly ze zákroků mrákoty a my jsme byli rádi, že ho máme v brance. Nakonec Máčalu tatranští jednou překonali a my jsme upravili Halamíčkem V. na konečných 6:1.

V druhém utkání nás čekali příbramští „mafiáni“, kteří jsou sice v tabulce o dost pater níž, ale dokáží být velmi nepříjemní. Zápas byl od začátku velkou bitvou, která nepostrádala tempo, místy až se zběsilou honbou za děravou kuličkou. Oba gólmani se předháněli v tom, který vytasí lepší semafor a získá si tak přízeň publika. Skóre otevřel začínající trenér Ježil, který došťouchl Tomešův pokus za záda gólmana. V druhé třetině pokračovala mýtická řežba, která už se neobešla bez trestů a pro naši spokojenost přišly i další góly. Opět to byli bratři Halamíčkové, kteří rozvlnili sítě a to nejprve David a ke konci třetiny také Vítek. V poslední třetině už to byla pouze přetahovaná o územní převahu a další branky již nepadly.

Celý tým podal velmi kvalitní výkon, kterým jsme si šli jasně za vítězstvím. Škoda některých pasáží, zejména v prvním zápase, kdy jsme zbytečně polevili a nechali soupeře hrát až příliš s balónem, díky našemu laxnímu bránění a přístupu k hráčům.