Hlavní rozdíl je ve zkušenostech, hodnotí ligu junior Ježil

Dlouho se střelecky trápil, nedokázal se dostat na pozitivní vlnu. Dan Ježil sice v juniorské soutěži září a vládne klubové produktivitě, na Sépiácích mu však prach až donedávna vlhl. Pomyslný hrnek trpělivosti přetekl legendárnímu „Mesutovi“ v Kobylisích, kde se čtyřmi brankami a jednou asistencí podílel na vypráskání Hornets a Elite. Jak budoucí hvězda poslední ligy vidí věci minulé a budoucí?

Máte za sebou s chlapci nejpovedenější turnaj sezony co se týče skóre, co se změnilo oproti minule? Zapracovali jste na něčem na tréninku?

Příprava na zápasy se nějak neměnila. Největší rozdíl je asi v tom, že jsme konečně dokázali být produktivní. Ale se vší úctou k soupeřům, tak nám to moc těžké neudělali.

 

Výsledky byly hned dvakrát dvojciferné, pomohla k tomu i nouzová pomoc jinak dřevěného kluka Dana Škvora?

Určitě, asi nikdo nečekal, že Daneček bude tak produktivní. Alespoň jsme získali nemalý obnos do kasy s pokutama. Na druhou stranu si myslím, že kdyby tam nebyl, tak by to někdo vzal za něj.

 

Když se bavíme o dřevech, Ty jeden takový urostlý kus prkna jsi. Respektive jsi byl, než jsi dorazil do Kobylis, kde se Ti dařilo vskutku nadmíru. Čtyři branky s jednou asistencí jsou krásným počinem, čím pak to, že ses najednou tak rozstřílel? Prozradíš nám, proč Ti to nelepilo předtím?

V Kobylisích mi to tam tuhle sezónu prostě padá. Uvědomuju si, že bych měl být mnohem platnějším hráčem, protože jsem klukům zatím moc nepomohl. Věřím, že tohle pro mě bude odrazový můstek a připojím se k dalším tahounům týmu.

Zdá se, že se Tvé výkony začínají dostávat do vysoké kvality. Kromě probuzení na Sépiácích jsi nastavil vysokou laťku i na juniorské lize, kde atakuješ první pětici celkového bodování, jaký je podle Tebe hlavní rozdíl v kvalitách obou soutěží?

Je to tak, na juniorech mi to tam padá celou sezónu, za což jsem strašně rád. Že alespoň někde můžu být platný. Hlavní rozdíl je podle mého v tom, že v chlapské soutěži jsou hráči zkušenější, zatímco na juniorech je to zase běhavější, ale to bylo vzhledem k soutěži ve které začínáme očekávatelné.

Výkony Sépiáků jdou jak na trénincích, tak v zápasech nahoru. Přesto tu je jedna kaňka, a tou je zápas s Poděbrady, který vám výsledkově na rozdíl od herního projevu příliš nevyšel. Takhle zpětně bolí víc právě zmiňovaná prohra, nebo tolik omílané remízy na začátku sezony?

Těžko říct. Z mého pohledu jediný zápas, ve kterém jsme měli ztratit nějaké body, byl ten s Pátečníky. O remízách se už toho napsalo dost a není třeba se už k nim dál vracet. Na zápas s Poděbrady jsem se těšil, jelikož jsem ten první kvůli trénování mládeže nestihl. Upřímně, čekal jsem, že budou lepší. Nehráli podle mě dobře a my si ten zápas prohráli sami svojí neproduktivitou a chybami v obraně. Od té doby je to hlavně na sociálních sítích veselejší, soupeř náležitě oslavil zvýšení náskoku na čtvrté Vosy (asi tak na hodinu) a celkově to vypadá, jak kdyby tu někdo vyhrál Ligu Mistrů. Soudě podle instagramu asi někomu leží v žaludku, že je před nimi parta mladých kluků, co to hrají pro zábavu.

 

Výsledky už však vrátit nelze (ani kontumací, že) a tak čtyři kola před koncem držíte druhé místo. Splňuje to vaše letošní očekávání, nebo panuje nespokojenost?

Řekl bych, že většina z kluků je celkem spokojená. Já však ne, pro mě je to neúspěch a určitě je naše ambice se dostat na první místo.

 

Pozice v tabulce se můžou díky zaváhání Kolína hezky promíchat, ze sedmibodového náskoku je náhle jen jednobodový. Stalo se tak právě v Kobylisích, kde se odehrál dost vyhrocený šlágr s Poděbrady, na který ses Ty osobně s několika spoluhráči podívat. Co na ten mač říkáš?

Kolínu ten zápas vůbec nevyšel, to si oni podle mého moc dobře uvědomují. Podle mého je to nakopne k ještě lepšímu výkonu, takže v neděli očekávám kvalitní mač. Co se týče toho zápasu, tak já osobně si přál remízu, aby se to hezky promíchalo, i výhra Snipers nám ale ve finále docela pomohla. Jen to teda kazilo chování, neb někteří se na hřišti chovali jako blbci (zde zasáhla cenzura, pozn. red.), takže ve finále převládají spíš smíšené pocity.

Ještě další škatulata můžou vzniknout příští týden na #TurnajiStoleti, kde vyzvete právě první Pátečníky. První zápas skončil smírně díky smolné brance v závěru, jaké vidíš šance tentokrát?

Očekávám vyrovnaný zápas. Zatím jsme se v každém utkání snažili extrémně dominovat na balónku, uvidíme, jestli poprvé v sezoně nějak přizpůsobíme taktiku. Myslím si, že pokud předvedeme výkon na který máme, tak bychom to měli zvládnout, ale to se dá říct i z druhé strany.

Budete se tentokrát připravovat nějak speciálně? Můžeme vhledem k náročnosti zápasu čekat nějaké posily?

Pokud nezasáhne vyšší moc nebo půlku z nás nepřejede autobus, tak nikoho brát nechceme. Už na začátku sezony jsme si řekli, že sem tam někoho vzít můžeme, ale jen za podmínky, že to nebude důležitý zápas. Ty si chceme uhrát sami. Nemá cenu snažit se o postup, ke kterému nás někdo dotáhne.

 

Díky za Tvůj čas, nyní máš exkluzivní možnost vzkázat něco svým či vašim fanouškům. Hodně štěstí do dalších bojů!

Já děkuji za rozhovor. Nevím jestli někdo jako já má vůbec povoleno mít fanoušky. ???? Ne teď vážně, vážíme si za každou podporu. A pokud se tu vážně najde i fanoušek či fanynka přímo mé osoby, tak jsem ochotný se s ním/ní sejít a dopřát mu/jí autogram a fotku s jeho/její idolem.