Florbalová sobota našich mladých nadějí na Unihočce

V krásné sobotní dopoledne se naši elévové sešli v chladné Unihoc aréně, aby sehráli další tři utkání.

1. zápas s Florbal Jesenice byl jednoduše „ospalý“. Kluci jakoby stále byli v peřinkách a čekali, že se zápas vyhraje sám. Sice jsme po gólu „Suchoše“, který neváhal a ze standartky napálil vší silou balónek do branky z úctyhodné vzdálenosti šli do vedení, ale to bylo vše z naší strany. Kluci byli hladoví po gólech, až v některých situacích zapomínali bránit. Toho Jesenice využily a ve druhé části rozhodly o jejich výhře 4:1. Ze zápasu si odnášíme dobrý pocit z tlaku, který jsme dokázali vyprodukovat. Na druhou stranu nás může mrzet neproměňování šancí, ač s trochou smůly, kterých bylo požehnaně.

2. zápas s pražskými Athletics byla už jiná pohádka. Gólovka střídala gólovku a kluci plnili pokyny, přesně jak měli. První část zápasu začala opatrně (2:2), kdy nejdříve skóroval Miky na kterého Maty Uher směřoval „žabku“ z úniku po mantinelu a poté Frodo, který využil výhody a natáhl ke střelbě tahem. Soupeř dokázal dát za první část pouze jeden gól, možná se ptáte jak je to možné, ale i těm nejlepším se stává, že si občas srazí míček do branky. Své o tom ví Frodo společně s trenérem Domézem. :) Druhá část byla zcela v naší režii, kluci si z nešťastného gólu nic nedělali a soupeři uštědřili dalších pár na příděl. Za zmínku stojí např. „kulišárna“ Vojty Petráně, který neměl čas na to počkat, až soupeř postaví zeď a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, dále Suchošův dlouhý balón, kterým nepohrdl Maty Uher a vyškolil gólmana, poté ukázková akce po ose Frodo-Miky-Mára, kdy poslední zmiňovaný s chladnou hlavou zakončil na vzdálenější tyč a nakonec sólo akce Davídka, který šikovně prokličkoval mezi obranou soupeře a zavěsil. Podtrženo sečteno 8:3. Z druhého zápasu je spokojenost co se týče produktivity, chuti hrát a plnění pokynů.

3. zápas o třetí místo s Kutnou Horou začal podobně jako ten předchozí, když po gólech Froda a Víti skončila první část 2:2. Trenérská chvála o přestávce klukům pomohla, a tak dokázali odskočit na rozdíl dvou branek díky trefám Víti a Kubíka. Jelikož jsme si veškerou smůlu vybrali již v prvních dvou zápasech, tak v tom poslední se na nás usmálo štěstíčko, kdy za silného tlaku soupeř nedokázal procpat míček za po celý turnaj skvěle chytajícího Fandu a jeho dobře přidělané plasty.

Kluky chválíme za předvedenou bojovnost, nasazení a za plnění pokynů během celého turnaje.

„Sportu zdar a florbalu zvlášť!“

 

Panthers Praha – Florbal Jesenice 1:4

Panthers Praha – Athletics Praha 8:3

Panthers Praha – FBC Kutná Hora 4:2

 

Autor: Domez