Důstojný výkon na Děkance

Náš nejkrásnější tým vyrazil netradičně v pátek na předehrávku zápasu s Bohemkou, a tedy tradičně na Děkanku.

Domácí na nás povolali posily v podobě fotbalových fanoušků, kteří učili mladé klokany, jak fandit. A aby toho nebylo málo, tak se před zápasem sešla klokaní drobota něco se přiučit florbalu a hlavně poté podpořit svůj tým. Trochu jsme se obávali zelenobílé síly v hledišti, ale nakonec to tak hrozné nebylo (dorazilo stejně diváků, jako na naše utkání v Králově Dvoře, za což ještě jednou divákům děkujeme). Naopak, naše dámy to nabudilo více než čokoládový dort servírovaný na břišních svalech Jamieho Dornana.

Bohemka patří do silné čtyřky extraligy (bodově rozhodně, o herní kvalitě by se dalo dlouze a nezáživně debatovat a stejně by se nikam nedošlo, takže si to odpustíme), takže dle jejich vlastních stránek se očekával souboj favorita a outsidera. Diváci se přišli podívat na potupnou porážku, ale nakonec přišli na špatný zápas (možná měli raději zajet do Rostova). Místo toho viděli důstojnou prohru. Na jednu stranu je zvláštní psát poměrně pochvalný článek o prohře a kdo nebyl na místě, tak by mohl získat špatný dojem, protože výsledek 1:5 nepůsobí zrovna úchvatně. Je třeba si uvědomit několik základních věcí. Mluvíme o ženské extralize, jedné z nejméně vyrovnaných soutěží v českém florbale (důvodů je více, ale jen tak pro zajímavost si zkuste porovnat počty mužů a žen hrajících florbal). Bohemians na začátku sezóny sebevědomě mluvili o útoku minimálně na finále (řeči v průběhu sezóny utichly, ale přeci). My jsme nováček soutěže, od kterého se čekalo, že bude jezdit pro výprask i do Olomouce. Minulý zápas jsme obdrželi jedenáct branek. Článek píšeme my :)

Holky prostě předvedly vynikající výkon na hřišti a vzhledem k tomu, že jsme je v poslední době příliš nechválili, tak jim patří velké uznání a dík (protože žena bez patřičné dávky chválení to je…příliš děsivá představa). Zejména výkon do obrany byl zase o kousek lepší, než jsme zvyklí (poslední dobou se naše obranná hra opravdu zlepšuje a je vidět, že práce na tréninku se vyplácí) a některé útočné kombinace donutily vytáhnout navrátivší se Danny v bráně domácích k náročným zákrokům, ačkoliv naše Maruška měla mnohem lepší už jenom z toho důvodu, že měla více práce (poměr střel dle zapisovatelů 41:19).

Aby článek tolik „nesmrděl“, tak je třeba zmínit konec druhé a třetí třetiny, kdy jsme naprosto zbytečně inkasovali těsně před sirénou, některé pasáže, kdy nás Bohemka mačkala jak citrón a kdy jenom zázrakem netekla šťáva, a také naše brejky, které končily dřív, než ještě začaly. Holkám míček sjížděl z čepele dřív, než se rozeběhly asi proto, že se bály, jak to dopadne, a tak to raději utnuly už na začátku, aby to nebylo tak trapné :)

Hned v neděli nás čeká další silný soupeř, který nás prověří ještě víc a my pevně věříme, že odehrajeme minimálně stejně dobré utkání jako na Děkance.
Díky všem a nejlepší hráčkou byla Maruška a Terka, ať si Bohemka myslí co chce. Eva to chápe, nebojte :)

Gigi

Panthers Praha – FBŠ Bohemians 1:5 (0:0, 3:0, 2:1) online