Bitva s Židenicemi v Králově Dvoře

Ženský A tým svedl v sobotu úpornou bitvu s týmem na hranici postupu do play-off, brněnskými Židenicemi.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, ale aktivita na straně našich hráček rostla a mít trochu více štěstíčka v zakončení, mohly Panterky soupeřky nepříjemně překvapit. Zápas se totiž vyvíjel celkem dobře, byť na konci první třetiny vsítila hostující Indrová. Ještě předtím se podařilo skórovat i hráčkám Panthers. Šusterová vyslala střelu jen do Příleské v brance Židenic a Slaná na několikrát procpala míček za její záda, rozhodčí ale měly hned jasno – sekání do brankářky a gól tak neplatil. Vstup do druhé třetiny se nesl v mírně opatrnějším duchu, než třetina první, ani jeden tým nechtěl udělat chybu a byly to domácí hráčky, které byli mírně aktivnější. Ani jednomu družstvu se nepodařilo v 2. části skórovat, i když příležitostí několik bylo – Lochmannová orazítkovala břevno a na straně Židenic mohla předvést své umění Drápalová, ale nájezdem trestuhodně pohrdla a přestřelila branku.

Třetí třetina přinesla snahu domácích hráček vyrovnat, vytvářely si jednu šanci za druhou, byla to však opět Indrová, kdo si připsal další branku a navýšil tak na 0:2 z našeho pohledu. Ani to Panterky nesrazilo a dokázaly hosty několikrát nepříjemně zatlačit a vytvořit si několik slibných šancí. Jen kdyby je proměnily. Ani dlouhá hra v šesti vytouženou branku nepřinesla, naopak se do nehlídané klece minutu před koncem ještě trefila Dernerová a definitivně pohřbila šance Panthers na body.

Závěrem chceme poděkovat všem, kteří vážili cestu do Králova Dvora a podpořily naše hráčky i v tomto netradičním „domácím“ prostředí. Zvláštní dík patří hráčům, trenérům a rodičům z Dobřichovic a Černošic za minizápasy o přestávkách a výbornou kulisu v utkání mužů i žen.

Panthers Praha – K1 Florbal Židenice 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) online

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): „Utkání rozhodla naše neschopnost vstřelit branku a to, že jsme v zápase vypadli z tempa a už se do něj nedokázali dostat zpátky. Díky soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu domů.“
Komentář trenéra hostí (Jiří Starý): „První třetinu jsme byli ještě na cestě od druhé se naše hra se zlepšila a kdyby jsme zlepšili šance tak jsme mohly hrát v klidu. Takhle bylo utkáni napínavé až do konce. Děkujeme soupeři a divákům za dobrou kulisu zápasu.“