3 z 6 pro mužské Déčko

7. kolo jsme odehráli v nové moderní hale s parketami v Čelákovicích. Omluvte prosím zpoždění reportu, neboť přeci jen začal letní semestr a času na sepsání reportu není tolik (jak už ze strany primárního autora reportů z mužského déčka Paučise, tak ze strany kouče Danečka).

Ještě před samotným turnajem proběhl malý přípitek pro našeho spoluhráče Honzu Šťastného, který se stal tatínkem, gratulujeme a přejeme hodně zdraví!
V prvním zápase nás čekali Ressler Boys, se kterými jsme se posledně na VŠE příliš nepohodli (nakonec z toho byla tenkrát těsná výhra 4:3). Netradičně byl na prvním zápase přítomen i Štěpán Weber. To kluky nejspíš nakoplo, protože už od začátku zápasu předváděli florbal, který za sezónu ještě snad nepředvedli. I přes pohlednou hru nás ale tradičně trápila produktivita, a tak byl po první třetině stav 1:1, který zařídila konečně probuzená první lajna (konkrétně duo Tomáš Pauček-David Volek, které si vzalo k srdci středeční nacvičování standartek a po dobrém cloňení skóroval prvně jmenovaný). Hned na začátku druhé třetiny pohrdl nájezdem Dan Bendík, což nás ale nemuselo trápit, protože hned v následné přesilovce si střelci první branky prohodili role a po Paučkově nahrávce z rohu krásnou ranou k tyči obrátil skóre Volek (viz. video). Poté jsme úspěšnou třetinu zakončili ještě jedním gólem, který zařídila rychlá souhra Dana Bendíka s Dominikem Korolusem. Do třetí třetiny jsem si tudíž přenesli relativně komfortní náskok dvou gólů. Místo tradičního tréninkového výpadku (Déčko už několikrát úspěšně dokázalo, že ztratit pětigólový náskok je možné i jinde než v Národní lize) jsme si ale závěrečnou část zkušeně pohlídali – byť jsme ještě jednou inkasovali, tak na konečný rozdíl tří branek a výsledek 5:2 zvyšoval nejprve obrozený střelec Tomáš Valenta alias Školka, který zakončil vzdušnou souhru na ose Bajer-Volek-Pauček-Školka, a poté také honibod Michael Rudolf, který skrytou ranou z půlky hřiště překvapil gólmana na bližší tyč (v závěru měl ještě velkou šanci Pauček, skákavý balon z hokejky Martina Šimůnka ale netrefil přesně a trápícímu se spoluhráči nedovolil ani malou radost). Nutno poděkovat soupeři, protože zápas se odehrál (na rozdíl od toho minulého) ve férovém duchu a nikdo neutrpěl vážnější zranění (i když tam pár zákroků bylo – viz David Volek).

Ve druhém zápase nás čekal čtvrtý tým tabulky z Kladna. S tímto soupeřem jsme ještě nehráli a ani jsme neviděli jeho jiné zápasy. Ale už od začátku nám kladenští ukázali, že právem patří do horní poloviny tabulky. Soupeř byl běhavější, aktivnější a důraznější, i přesto jsme s ním relativně drželi krok, ale opět nás trápila produktivita (například skvělá spojnice a netrefená prázdná branka z hole Michaela Rudolfa). Sečteno podtrženo, soupeř vyhrál 4:0 (poslední gól nám dal soupeř do prázdné brány po fatálu Tomáše Valenty – zdravím Školko :-)).

I přes to, že jsme z Černošic odvezli jen tři body, jsme odehráli slušný turnaj. Postup ještě není nereálný a pokud budeme dávat góly, můžeme o něj ještě zabojovat.