Jiskření na Děkance

Hala Děkanky hostila další klání „béčkových“ válečníku z řad dorostenců. Brzká hodina prvního zápasu se podepsala na divácké kulise, která byla tvořena hrstkou rodičů, především z řad soupeře z Rudné. Zápas začal opatrně z obou stran, i když střelecká převaha a držení balonu hrálo ve prospěch soupeře. I přesto první třetina skončila 0:0. Nabádání k nějaké střelbě bylo o přestávce na místě, protože oproti kulometu soupeře jsme vyslali maximálně dvě zbloudilé vlaštovky, které golman Rudné možná ani nezaregistroval. Bohužel jako když hrách na stěnu hází. Střelba žádná, jen zběsilé výpady bez efektu. Zato soupeř otevřel skóre krátce po pauze, a za chvíli už to bylo 2:0. Malou jiskřičku naděje vykřesal dorážkou Král, ale pouze na krátkou dobu. Soupeř nás s přehledem přetlačil a dovedl zápas do konečného stavu 4:1.

Los turnaje k nám byl celkem nemilosrdný, a tak další utkání nás čekalo hodinu po poledni. Z dlouhého čekání nás vytrhl zápas Rudné s Olympem, který nabídl souboj o první místo a i kvalitní šarvátku, aktéři inkasovali červené terčíky na cestu do sprch.

Náš zápas s Dobříši už tak jiskřivý nebyl. Dobříš chtěla víc vyhrát než my a měla také trochu toho florbalového štěstíčka na své straně. Naši chlapci se stále potáceli ve špatném snu s bídou, kterou jim někdo vyměnil za kvalitní lepidlo a střelný prach. Prohra 0:3.

Oba zápasy jsme prohráli díky naší totální střelecké impotenci, což cvičilo s nervy některých aktérů  utkaní z našich řad, stejně jako verdikty a přístup některých rozhodčích. Vypadá to jako neustálé nářky a pláč týmů na rozhodčí a výmluvy proč to zase nevyšlo. Nicméně rozhodčí, který se prezentuje stylem, jakoby dostal ráno náhodou píšťalku, když vyrazil se síťovkou do konzumu pro rohlíky, rozhodčí, který většinu času tráví v rohu, protože kolem dokola je pravděpodobně minové pole. Rozhodčí, který odmítá pohyb s hrou a pak přichází na půlku jak modelka na přehlídkové molo s verdiktem, který pískl přes celé hřiště s jistotou, protože zrovna tenhle zákrok z mnoha byl na 30 metrů vidět nejlépe, bohužel nemůže zvládnout utkání s přehledem.

Panthers Praha B – Sokol Rudná  1:4

Panthers Praha B – TJ Sokol Dobříš  0:3

Autor: Pták (Jirka Ptáčník)