Dorostenci vybojovali „pouze“ bod

Velmi důležitý dvojzápas čekal v sobotu na dorostence, kteří nutně potřebovali proti soupeřům ze spodní části tabulky bodovat.

V prvním zápas nás čekal do té doby poslední Králův Dvůr. Na tento zápas jsme se pečlivě připravovali, jelikož body byly opravdu potřebné. Dokázali jsme se relativně snadno ujmout vedení, když jsme proměnili nabídnutou přesilovou hru, to bylo ale na delší dobu všechno. Vypadli jsme z tempa a soupeř nás zatlačil a začal přehrávat, což vyústilo v tři inkasované góly. Následnou pětiminutovou přesilovku za hokejku v obličeji jsme už využít nedokázali a závěrečný nápor jsme si sami znemožnili zbytečnými fauly. Jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny jsme nezvládli, a to především psychicky a mentálně, protože herně jsme se soupeři bezpochyby vyrovnali. Opět se však prokázalo, že vůle po vítězství je velká výhoda a soupeř chtěl jednoduše více než my, a tak taky zvítězil.

Vzhledem k tomu, jak vypadal zápas první, tak jsme si moc velké naděje na bodový zisk proti Kladnu nedávali. Kluci ale zabojovali a velmi rychle jsme se tak ujali dvoubrankového vedení, které jsme drželi až do 42 minuty zápasu. Pak bohužel přišel chvilkový výpadek soustředěnosti a nasazení a pravděpodobně jsme se zalekli toho, že bychom zápas mohli vyhrát. Kladno minutu před koncem srovnalo a utkání tak nakonec také skončilo. Bylo vidět jednoznačné zlepšení oproti prvnímu zápasu, ale bohužel to na tři body opět nestačilo, protože hrát se musí jednoduše celou dobu a nejen „skoro“ celý zápas. Soupeři mají takovou kvalitu, že jakýkoli výpadek je po zásluze potrestán.

Vzhledem k situaci v tabulce, kdy Benešov odskočil o 6 bodů, ztrácíme na aktuálně první pozici, která zaručuje udržení, 5 bodů a bude ještě nesmírně těžké ji vybojovat. Uvidíme, jak se kluci s takovou situací poradí a zda najdou vůli na tréninku jezdit na 100% a o udržení se ještě porvat.

Děkujeme rodičům, soupeři i rozhodčím.

Panthers Praha vs. T.B.C. Králův Dvůr 4:6 (online)

Panthers Praha vs. Kanonýři Kladno 3:3 (online)