Ženy B urvaly jedno vítězství a drží ligu!

8. kolo nás zavedlo do nedalekých Vinohrad. Čekaly nás týmy z odlišných částí tabulky – SKV a Divoký Kočky. S našim týmem ,,přicestovaly“ i dvě posily z áčka, Petra Šusterová a Eva Krauskopfová.

V prvním zápase (který trénovala improvizovaná trenérská dvojice Daneček Škvor a Andy Nováková zvaná Kýblová) nás čekal soupeř z prvního místa tabulky, SKV. Chtěly jsme si napravit reputaci, neboť v prvním zápase nás soupeř porazil velmi vysokým rozdílem. Už od prvních okamžiků ale bylo jasné, že to bude zápas od toho minulého odlišný. Nebyla zde převaha SKV, ale naopak, zápas byl velmi vyrovnaný. Chvíli jsme měly tlak my, chvíli SKV. Nás ale trápila produktivita a tak v první třetině byl stav 2:0 pro SKV. Ve druhé třetině se hra příliš nezměnila. Šance střídala šanci, bohužel my jsme z nich daly pouze jeden gól z hole Evy Krauskopfové, zatímco SKV dalo opět dva góly. Ve třetí třetině jsme se snažily ještě se zápasem něco udělat, ale i přes vyložené šance jsme kontaktní gól dát nedokázaly. Naopak soupeř po našich individuálních chybách ještě dva góly přidal a zápas rozhodl ve svůj prospěch. Výsledek 1:6 je vzhledem k průběhu zápasu nespravedlivý (zápas rozhodly naše individuální chyby a neschopnost vstřelit branku – šancí na to bylo více, než dost).

Ve druhém zápase nás čekal náš páteční tréninkový partner Divoký Kočky. Tentokrát už trénoval Martin Bajer, opět s Danečkem. Na soupeře jsme chtěly vlétnout, což se nám povedlo (výsledek 6:0 po první třetině hovoří za vše). Ovšem opět jsme se nevyvarovaly zmatkům v obraně a nebýt toho, že Kočky neproměnily své šance, skóre mohlo být jiné. Ve druhé třetině jsme polevily v našem výkonu. Kočky toho využily a vstřelily nám gól. Poté jsme přečkaly mírný tlak soupeře a po krásné akci, kdy jsme soupeře doslova vyťukali ve stylu Zlaté helmy Deli vstřelila gól Klára Šarochová. Těsně před sirénou soupeřky daly ještě jeden gól, ale to bylo z jejich strany vše. Ve třetí třetině jsme si už výsledek pohlídaly a ještě navýšili skóre na konečných 9:2. Za zmínku stojí body 4+1 Kláry Šarochové a 2+4 Evy Krauskopfové.

Z turnaje tedy vezeme povinné tři body, ale těch bodů mohlo být klidně více. V tabulce nám patří 9. místo, které zaručuje udržení ligy. Do konce sezóny chybí poslední 4 kola – udržení ligy tedy máme ve svých rukou. Díky holkám za turnaj.

Panthers Praha – TJ SKV B  1:6

Panthers Praha – Divoký Kočky a Olymp  9:2

Autor: Daneček