Nedělní podvečer v Čakovicích za 3 body

V neděli v podvečer se naše elitní mužské družstvo vydalo do Čakovické arény, která je domácí halou hned několika družstev. Hned na úvod byli všichni nepříjemně překvapení. Skoro půlhodinové čekání před zamčenou halou se prostě nelíbí nikomu. Aspoň malá pozitivní věc se zrodila u Kuby Rybky, který jakožto dřevák na toto utkání vylovil ze své tašky připravené občerstvení a pohostil tím své spoluhráče a určitě jim tím dodal potřebnou energii na nadcházející utkání.

Zápas začal velice ospale. Vytvořili jsme si hned v úvodu několik slibných šancí. Bohužel jsme neproměnili přesilovku, ve které jsme málem inkasovali. Co se mělo stát, stalo se. V našem oslabení se prosadil domácí Mikšovský, když ho krosovou nahrávkou našel Doutnáč. O 3 minuty později bylo vyrovnáno. Slovy náhradního gólmana Mazáka: „Pěkný gól, Jaroslav narážečka s Pápou a gól.“ V poslední minutě třetiny ještě upravil skóre Kuba Křivanec ze standardní situace, kdy umístil míček do horního pravého růžku do protipohybu gólmana.

Po první přestávce jakoby se naši hoši lehce probudili. Kdy nejdříve Janouškovi sjela střela, ale v blízkosti byl pohotový Kolář. Následně duo Kolář – Pokorný využili další nabídnutou přesilovou hru. Dále s přečíslením 3 na 1 si naši přezdívaní „Větráci“ (Pokorný, Tomeš, Krůšek) poradili hravě, když Krůšek předal ladně balonek Tomešovi a ten se nemýlil. Nešťastný gól padl za Slavatovy záda, když hostující hráč nahrával a balonek se odrazil od Kuby Rybky přímo do branky. Poslední gól třetiny si na triko připisuje Pokorný, který z toho aj byl velice překvapen, že to byl gól. Na konci třetiny byl ještě vyloučen Lubenský a bylo nařízeno trestné střílení, které domácí Čáp neproměnil.

V poslední třetině se toho zas až tolik nestalo. Gólman se nestihl přesunout a Janoušek po nahrávce Lubenského přesně vystřelil. K dovršení hattriku Janouška předcházela situace, kdy byl sám na středu hřiště, a pokud by toto neproměnil, tak by to bylo velice trestuhodné. Čarování Honzy Slavaty v bráně probudilo zejména fanoušky na tribunách, kteří se na jeho debut přijeli podívat. Bohužel naši kluci ke konci třetiny opět vypustili hru a znovu duo Mikšovský – Doutnáč trestalo.

Zas a zas jsme se nechávali zbytečně vylučovat (celkem 4x.), dále bychom měli začít více využívat přesilovek (využita 1 ze 3). Musíme se soustředit celých 60 minut a nejen místy. Honza Slavata předvedl, že právem patří do tohoto týmu svým výkonem!

Pohled z tribuny: „První třetina dost ospalá, poté zlepšení. Až na ojedinělé brejky si se soupeřem děláme, co chceme. Slavaťák si skvěle postavil branku. Škoda zbytečných vyloučení.“

Komentář trenéra hostí (Lukáš Jenšík): „Dnes pro nás jednoznačné utkání. Splnili jsme povinnost. Jsme rádi, že jsme byli dneska produktivní a že jsme si užili zápas. Jsme rádi, že tento zápas odchytala naše trojka Honza Slavata a rád bych ho tímto pochválil. Děkujeme soupeři za zápas.“

Komentář trenéra domácích (Martina Bajer): „Dnešní zápas byl vyrovnaný, kromě druhé třetiny, úplně nám v ní vypadla koncentrace a porazili jsme se v podstatě sami. Děkujeme soupeři za férový zápas a přejeme mu vše nejlepší do play off.“

19. kolo Národní ligy – západ: Panthers Praha – ASK Orka Čelákovice  4:8 (1:2, 1:4, 2:2)  ONLINE