Dan Škvor: Kluci mají potenciál dotáhnout to daleko!

O veselou náladu nebyla v sobotu nouze. Aby ne, vždyť Sépiáci své soupeře vůbec nešetřili, dvakrát čepovali desítku a dotáhli se na vedoucí Kolín. Svůj lví podíl na tom měl i Dan Škvor, který přišel vypomoci okleštěné sestavě. A pomoc to byla řádná, podílel se skoro na polovině gólů!

Dane, jaký to byl pocit, konečně si splnit dětský sen a obléci oranžový dres?

Zdravím všechny fanoušky Sépiáků. Je to nádherný pocit. Za Sépiáky jsem si chtěl zahrát už od jejich vstupu do ligy, a to se teď v neděli konečně podařilo. S kluky se moc dobře znám, je to skvělá parta. Jen propříště by bylo potřeba pořídit si trochu větší dres než velikost M. :-)

Byl to pro tebe velký skok, z panterského Céčka až do poslední ligy? Jak bys porovnal kvalitu obou soutěží?

Ano byl, přeci jen liga, kterou hraji v Céčku, je kvalitativně někde jinde než ta poslední. Nicméně i v poslední lize jsou týmy, kteří dokáží zahrát líbivý florbal, Sépiáci jsou toho důkazem.

V okleštěné sestavě jsi zaujal místo v první lajně vedle kapitána Paučise a bývalého spoluhráče z juniorky Vítka Halamíčka, jak se ti s nimi hrálo?

S Vítkem se známe s juniorských let, pár zápasů jsme spolu v lajně tenkrát odehráli. Rád na ty staré časy vzpomínám a rád jsem si je připomněl. S Paučisem jsme také pár zápasů společně odehráli, takže to pro mě nic nového nebylo.

Zejména s Vítkem jste byli hodně vidět, společnými silami jste nasbírali přes dvacet bodů. Z pozorování však víme, že ti tam spadlo víceméně na co si sáhl, nebylo by lepší příště se třeba podělit?

Je pravda, že jsem hrál trochu víc na sebe, za což se chci klukům ještě jednou omluvit. Ale potom, co jsem pár branek dal, tak jsem se snažil více nahrávat. Jestli se naskytne ještě si s kluky zahrát, slibuji, že budu rozdávat míčky více. :-)

Co říkáš na výsledky, byl to opravdu takový válec, nebo spíš souhra náhod?

Dovolím si tvrdit, že jsme v obou zápasech byli lepší než soupeři. Hodně nám pomohlo, že jsme proměňovali dost šancí a také to, že fantasticky zachytal Marek. Je škoda, že jsme mu nepomohli k čistému kontu.

Po téměř dvou letech jsi zase měl možnost vyzvat bývalé tréninkové kolegy z Elite, jaké bylo opětovné setkání? Nepracovaly tam trošku emoce z ne úplně veselého rozchodu?

Myslím, že jsem měl s kluky z Elite dobrý vztah, takže opětovné setkání bylo celkem v pohodě (i když mi Kong sliboval zahození za mantinel :-). Z mojí strany to byl zápas v přátelské atmosféře, ze strany ostatních Sépiáků to až tak přátelské nebylo (zdravím Fandu Štíbra), nakonec ale vše dobře dopadlo.

Co říkáš obecně na Sépiáky? Projekt se ti údajně zamlouvá, jakou vidíš jejich nejbližší budoucnost?

Myslím, že to je dobrý projekt a kluci mají potenciál na to dotáhnout to daleko. Jak už jsem říkal všechny kluky z týmu znám a přeji jim, aby to dotáhli co nejdále, ať už v lize a nebo na nějakém neligovém turnaji.

Díky za Tvůj čas, co bys na závěr jak čtenářům, tak spoluhráčům vzkázal?

Já děkuji za rozhovor a vzkázal bych všem čtenářům, aby vás sledovali a co nejvíce chodili na vaše zápasy. Spoluhráčům přeji, aby se letos umístili co nejvýše v lize, aby měli možnost postoupit. Také jim přeji, aby měli přesnou mušku a aby mě co nejdříve všichni přeskočili v kanadském bodování. :-)