Neveselý turnaj pro Mladší žáky B

V lehce improvizované sestavě a s netradičním rozpisem turnaje vyrazili Mladší žáci B v neděli ráno na Třebešín, kde ale svým rodičům a trenérům mnoho veselých okamžiků nepřipravili.

Díky tomu, že jeden z týmů (konkrétně ten z Florbalové akademie v Mladé Boleslavi) předem oznámil svou neúčast, měli jsme kromě jistoty udržení koše k dobru také jeden zápas navíc. Navíc nám poprvé v sezoně vyšel i los, a tak jsme netradičně hráli první utkání „až“ v 10:20 a poslední ze všech týmů nejdříve, což dělalo radost hlavně oběma trenérům, kteří se konečně před turnajem trochu vyspali.

Naši první soupeři, kolínští Pitbullové, se do nás hned na začátku zakousli a po 12 sekundách otevřeli skóre. Panteři dokázali rychle zareagovat a po pěkné akci dorážel do prázdné branky Tobias Harasim, to bylo ale prakticky vše, co jsme dokázali v první třetině vymyslet, neboť nás Kolín nepouštěl na svojí polovinu a postupně utekl až do vedení 3:1. Zkraje druhé části to chvíli vypadalo, že upřesnění pokynů o přestávce pomohlo a na naše hokejky se vrátil florbal, záhy ale přišla studená sprcha v podobě dalšího inkasovaného gólu, který nám definitivně sebral vítr z plachet a jen díky vynikajícímu Tomovi Brabcovi v brance zůstal stav „jen“ 1:4 v náš neprospěch až do závěrečného hvizdu.

Výhodou našeho losu byly jen jednozápasové pauzy a tak další utkání, tentokrát proti Wizards, začínalo chvíli po skončení krátké porady v šatně. Bohužel si z ní kluci odnesli pramálo a místo plnění pokynů dál raději ztráceli balonek v regionu nepříjemně blízkém našemu brankovišti. I přesto jsme se zkraje utkání dostali do vedení, když se prosadilo „mladé“ elévské duo Matyáš Mlčoch – Mikuláš Kandravý. Wizardi ale nejen, že rychle srovnali, bohužel pro nás ale začali využívat i naše individuální chyby a do poločasu otočili stav až na 1:3. I ve druhé části kluky srážela nemohoucnost kloudně rozehrát standartku a poslat si přihrávku jinudy, než přes střed, a Čarodějové toho dokázali hned třikrát využít, čímž nás znovu odsoudili do role poraženého s pouze jednou brankou, zatímco oni jich nasbírali celých šest a opět můžeme jen děkovat místy až famóznímu Tomovi, jehož kvality vyzdvihoval i realizační tým našeho soupeře, a který nás uchránil od většího debaklu.

Třetí zápas proti pražské Jesenici vzbuzoval obavy zejména u starších fanoušků a podporovatelů, protože jak je známo, malí kluci neradi chodí do soubojů s děvčaty, kterých bylo v týmu soupeře hned kvarteto a visel tak otazník nad důraznou hrou, ke které oba trenéři soustavně nabádali a která se v zápase s Wizardy konečně začala aplikovat. Že to nejsou obavy liché bylo jasné hned od začátku, Panteři absolutně rezignovali nejen na hru tělem, ale i florbal obecně a prakticky celou první část odehráli stylem „odevzdám balon a jdu střídat“ (ano, počet střel za celou první polovinu se skutečně rovná počtu titulů hokejové Sparty za posledních 9 let, tedy nule), avšak paradoxně inkasovali „pouze“ dvě branky (hádejte, díky komu) a drželi tak do druhé části určitou naději, že se za maximálního úsilí se zápasem dá ještě něco udělat. Místo zvýšené aktivity nás ale Jesenice dokonale zamkla a náš první výlet dál než za modrou čáru přišel až po pár minutách, rovnou z toho ale zásluhou Davida Slabého byla branka, na kterou ale náš soupeř okamžitě reagoval svojí trefou a stanovil konečné skóre na 1:3.

Před posledním zápasem proti pražským Kobylisům proběhl mírný fén v kabině, protože kluci začali trpět klasickým neduhem Panthers „já hraju dobře, ale kazíš to ty a ty“ a na vyřešení těchto lapálií se soustředili více, než na předvedenou hru. Naštěstí pročištění emocí pomohlo a na hřišti najednou stál úplně jiný tým, kterému evidentně nebyl výsledek buřt a který chtěl alespoň jednou potěšit své příbuzné a trenéry. I přesto jsme potřetí na turnaji začali inkasovanou brankou, která ale kluky ještě více nabudila a na hřišti byli opticky i herně lepším týmem (i když zaručeně nejlepší momenty probíhaly ve chvílích, kdy se nejvyšší hráč soupeře, podle dobových záznamů měřící minimálně 6 stop a nějaké drobné, vydal napadat Tobiase, měřícího podstatně méně, za naši branku, bezmyšlenkovitě přitom bouchajíc svou zbraní o podlahu), čehož v poslední minutě první části dokázali využít a po zásazích Matyáše Mlčocha a Davida Slabého otočili stav utkání na 2:1. I přes pokračující tlak ve druhé polovině ale z víceméně šťastných branek Kobylisy znovu obrátily zápas ve svůj prospěch, třetí prohru ale odmítl Mikuláš Kandravý dravým průnikem po mantinelu a následnou střelou pod víko. V závěru to ještě soupeř zkoušel v šesti, početní výhodu ale nevyužil a naopak sám inkasoval, Matyáš Hlaváč ale ke smutku přihlížejících trefil jen boční síťku a zaokrouhlil tak výsledek na konečných 3:3.

Pokud navážeme na výkon z posledního zápasu a budeme se při trénincích soustředit na to, co nám nejde, tedy standartky (jak jejich obranu, tak i rozehrávku), rozebírání hráčů a držení balonu, nemusí být příští turnaj tak neveselý. Velkou poklonu musíme vysmeknout Tomovi Brabcovi, který nás držel celý turnaj a kdyby se rozdávaly ceny pro nejlepší hráče, měl by tu svou v kapse.

Děkujeme rodičům za podporu a trenéru Bobrovi, že dokázal vstát před osmou ranní.

Panthers Praha B – Pitbulls Kolín 1:4
Panthers Praha B – Wizards DDM P10 1:6
Panthers Praha B – Florbal Jesenice 1:3
Panthers Praha B – Sokol Kobylisy 3:3

Autor: Paučis