Mužské Áčko se protrápilo k výhře nad Kadaní

V jednom z nejméně koukatelných utkání v sezoně zachraňoval dva body 15 sekund před koncem Pokorný, v prodloužení rozhodl sváteční střelec Míka.

Tradiční zmatky před začátkem ještě umocnilo nesmyslné naplánování zápasu volejbalistek na dobu, kdy už se měli oba soupeři připravovat na utkání, a proto se začínalo s téměř hodinovým zpožděním, což se samozřejmě nelíbilo hostům z Kadaně, kteří svou nevoli dávali hlasitě najevo. Samotný zápas začal nervózně z obou stran, oba celky ztrácely balony z hokejek častěji než obvykle, a tak mírným překvapením mohly být branky Limberga a Jakoba (hezká střela o tyč), které v páté minutě dávaly dohromady skóre 1:1. I nadále všichni účastníci vypadali, že jsou myšlenkami úplně jinde, a do konce třetiny tak stojí za řeč maximálně přísné vyloučení Žemličky.

Hned zkraje druhé části byl vyloučen Hanzlíček za nedovolenou vzdálenost a přesilovku dokázal se štěstím využít Daněk, záhy ale přišlo srovnání z hokejky Moravy a nepozorná obrana domácích nejen, že mu po pár minutách povolila další branku, ale navíc se otevřela i proti pokusu Odlase a rázem to tak bylo 2:4 z pohledu Panthers. Skóre dokázal zkorigovat o chvíli později Kolář nehorší střelou měsíce, která propadla Janůškovi mezi betony, místo srovnání se pak ale hra tradičně přiostřila, přibylo zbytečných roztržek a hádek, což v kontrastu s ne úplně jistými sudími přinášelo nevoli zejména v trenérském štábu hostí.

Jak se po čtvrtém inkasovaném gólu domácí probudili, tak na začátku třetí třetiny zase spali a jen se štěstím znovu neinkasovali. Po vyloučení Žemličky navíc Kadaň zabetonovala svojí obrannou polovinu a po několika marných pokusech propustila až Daňka, který pohotově dorazil Jakobovu ránu do břevna. Následně Pokorný skóroval nohou, jeho gól ale nemohl být kvůli kopnutí uznán, a po vyloučení Daňka znovu zaúřadovali hosté a tři minuty před koncem se brankou Limberga dostali do vedení. Vyrovnání k nevoli přítomných juniorů Tatranu a Blacků zařídil 15 sekund před koncem pohotovou dorážkou Pokorný a protože byl za následné strkanice vyloučen Limberg, měli Panteři zkraje prodloužení k dispozici přesilovku, kterou skrytou střelou po zemi využil Míka a přisoudil domácím druhý, utrápený bod.

Panthers Praha – FBC DDM Kati Kadaň 6:5p (1:1, 2:3, 2:1 – 1:0) ONLINE

Autor: Paučis