Symbióza honibodů a pevné obrany otevřela Juniorům B bránu do vyšší technické sféry

Zatímco většina rozumné části národa ještě spala, případně se oddávala ranní kávě a zabalená v dece sledovala ranní teleshopping, juniorské Béčko v čele s nevyspalým trenérem uhánělo v hlubokých mrazech do haly s nejhorším tepelným těsněním v regionu (promiňte, Radlice) na neoblíbené zápasy s papírově slabšími týmy, které ale je třeba porážet.

Předem ušetříme čas čtenářům, kterým nevoní sáhodlouhé legendy o povznesení technické úrovně o několik dimenzí během tří střídání – vyhráli jsme 7:0 a 9:3 a byla to fakt paráda.

Pokud jste se dostali až sem, pravděpodobně Vás zajímá, jak se to všechno událo. Inu, vše začalo jednoho pozdního pondělního odpoledne, kdy se trenér a císař Tomáš Valenta dozvěděl že 1. juniorskou ligu od konce nebude stíhat a společně s dalšími trenérskými omluvenkami z řad policistů a okrasného ptactva se tak muselo sáhnout k alternativě, jíž byla akvizice ještěvlonijuniora Tomáše Paučka, který už za sebou měl takové úspěchy, jako 5. a 6. místo na turnajích starších žáků (kterých se zpravidla účastní 6 týmů), a jehož hlavním úkolem bylo nenápadně stát na střídačce a správně vypsat zápis. Navíc omluvenky nepostihly jen trenérskou sekci, ale i hráčskou, a tak se na pátečním tréninku skládala skupina statečných ze všech možných variant, a na turnaj se tak dostala i taková jména, jako Fanda Štíbr (který tuto informaci ohodnotil slovy „co, já?“) nebo Petr Tomeš („jupííí“), který jinak za celý leden navštívil dva tréninky (a překonal tak milník o nejmenším počtu tréninkových jednotek nutných k absolvování turnaje). Celkový výčet osob tedy činil 13 kluků do pole, jednoho kluka do brány (záměrně neoznačujeme slovy brankář, aby nedošlo k záměně za někoho, kdo umí výhozy) a jednoho trenéra/vedoucího ve slušivém svetříku, kteří se museli spolehnout pouze na slova, že skutečně pojedou, neboť e-mailové potvrzení doposud nedorazilo :-).

Díky pohostinství kluka do brány, Marka Máčaly, si část kádru včetně trenéra/vedoucího díky azylu nedaleko zličínské stodoly ušetřila ranní cestu naskrz metropolí, ani to ji ale nepřipravilo na tuhé mrazy, které panovaly jak venku, tak s drobnými odchylkami i v samotné hale. Poté, co se konečně celý tým úspěšně sešel na střídačce a Petr Lávička minutu před začátkem prvního zápasu ještě úspěšněji konečně zařídil šatnu, jali jsme se vymýšlet taktiku, se kterou vstoupíme do utkání, a která se k všeobecné radosti ustálila na „střílejte co to jde, mají droždí v bráně“. Tradičně jsme nevyhráli úvodní buly, a tak měl zkraje utkání mírnou převahu soupeř z rezervy Vos, bylo to ale pravděpodobně naposledy, co měl náš protivník balonek déle jak deset vteřin, protože to, co naši junioři začali předvádět pak, nemělo za poslední dva roky jejich existence obdoby. Ale popořadě…

• 1. minuta – technický bůh a vycházející módní guru Dan Ježil si při napadání uvelebil na hranici brankoviště tak šikovně, že ho zmatený protihráč trefil přímo do zadku, od kterého se balonek odrazil přímo do sítě – 1:0
  • 2.-8. minuta – kluci Vosám prakticky nepůjčují balon a nepouští ho za půlku, šance střídá šanci, v hlavních rolích spalovačů mrtvol kapitán Baumruk a navrátivší se Tomeš
  • 9. minuta – jindy nejzbytečnější hráč planety Petr Lávička ukázal svou světlou stránku a navýšil vedení Panthers na 2:0
  • 10.-12. minuta – Panteři pokračují ve spalování šancí, nově se přidává i špílmachr Vobecký, počet zákorků Máry Máčaly je se sirénou stále na čísle 0

O pauze bylo znát, že si kluci zápas naplno užívají a nebýt spálených šancí, nikdo by nemohl říct ani popel proti vedení o 6, 7 branek. Jedinou starostí tak byl fakt, že po dobré první části zpravidla následuje druhá, podstatně horší, kdy se v tom lepším případě skóre hry „pouze“ srovná. Ke všeobecnému překvapení ale byla druhá perioda nejenom odehrána znovu bez inkasovaného gólu, ale i naše hra se z 150% normálního výkonu zvedla o dalších minimálně 50%!

• 16. minuta – formace „na přání“, tedy útočné trio Halamíček-Lávička-Halamíček po sérii přihrávek poprvé společně zavěšují, po přiťuknutí od svého bratra zavěšuje Vít – 3:0
  • 17.-20. minuta – nelze vystřídat, protože kluci jsou v takovém tlaku, že je škoda to přerušovat
  • 21. minuta – po vyloučení Davida Halamíčka zapisují prakticky jediné dvě šance Vosy, první vyráží Mára ramenem nad, druhou si kapitánský kluk Baumruk málem srazí pod víko, chyběl centimetry
  • 24. minuta – chvíli před sirénou výborně zapresuje Zdenda Dryák a vymetá víko – 4:0 (viz. video)

Druhá přestávka probíhá za němého úžasu všech přítomných, ze strany fanoušků Barcelony padá návrh zapisovat počet přesných přihrávek z první (nápad se ruší cca po minutě, kdy dojde papír), jako hlavní úkol se vyhlašuje udržet nulu a pokud možno neponižovat soupeře (opět padá cca po minutě, zejména díky kouzelníkům Štíbrovi a Tomešovi).

• 27. minuta – střeleckou formu nabírá Petr Jelínek, po další, v pořadí cca sto šedesátou sedmou přiťukávačku z první zavěšuje k tyči – 5:0
  • 29. minuta – Lukáše Berana přestává bavit kombinace a krásnou střelou od modré překonává gólmana nad nohou – 6:0 (viz. video)
  • 30. minuta – padá návrh zabavit první lajně hokejky, aby se hra vyrovnala
  • 31. minuta – návrh se rozšiřuje i na zbylé dvě formace
  • 32. minuta – nejzbytečnější hráč planety Lávička vyloučen za hru ramenem, domácí brankoviště se dobře baví
  • 36. minuta – mistr posledních minut a největší honibod týmu Zdenda Dryák zapisuje druhou trefu v zápase, rychlou rozehrávku uklízí pod břevno – 7:0 – to je zároveň konečný výsledek, po zabetonování brankoviště formací s pěti obránci Marek Máčala podruhé v sezoně píše nulu (viz. video)

K zápasu nebylo třeba vůbec nic dodávat, kluci ze sebe dostali maximum, jediné, co jim mohlo „zkazit“ nádherný zápas byl fakt, že stále nemohou najít optimální úhel zahnutí čepele, jinak mohl být rozdíl podstatně vyšší. Protože jsme měli dvě hodiny pauzu, část týmu zamířila do nedaleké Metropole na kus žvance (McDonald’s 8/10, KFC 8,5/10, děkujeme za hodnocení Šimonu Baumrukovi, který dojedl zbytky), zbytek si krátil čas sledováním ne tak technicky vyšperkovaných utkání domácí Slavie a Rokycan.

Největší noční můrou na účtenku taktiku píšícího trenéra bylo neudržení koncentrace z prvního utkání i do zápasu proti Olympu. Navíc byl soupeř na začátku znovu mírně aktivnější a byla i znát větší zkušenost a klid na hokejkách, Panteři se ale po pár střídáních do svého soupeře zakousli s ještě větší vervou než do Vos a začali s toho dne už pravidelným koupáním svých protivníků, a to jak jednotlivě (vynikali zejména Tomeš se Štíbrem), tak postupně (Lávička s Halamíčky) i naráz skupinově (všichni uctíváme velmistra Ježila alias Neymara, který se po třech kličkách rozplácl jako ve vápně). Pro úplnost znovu předkládáme přibližnou časovou osu:

• 0. minuta – rozhodčí na kávě, hra stojí
  • 3. minuta – narůstající počet přihrávek v kombinaci vyústil v břevno praotce Vobeckého
  • 6. minuta – minutka florbalové krásy a umění. Nejdříve využívá přesilovku návrhář Dan Ježil, poté všem utíká nájezdový specialista Drašnar a přehazuje gólmana, vše dovršuje fantastická souhra přes celé hřiště v podání Šimona Baumruka a doklepávače Petra Vobeckého, kterému na zadní tyči stačilo jen nastavit hokejku – 3:0!
  • 7.-10. minuta – víceméně vyrovnaná pasáž hry, Ježil chce udělat všechny a k jeho radosti se mu to občas povede
  • 11. minuta – nájezd pro lorda Ježila, který se zamotal do vlastní hokejky a dává vyniknout gólmanovi soupeře

Přestávku vyplnil víceméně klidný pokec všech přítomných, na hře nebylo potřeba vůbec nic měnit, ze strany fanoušků Barcelony znovu padá návrh na počítání přihrávek, tentokrát je smeten ze stolu rovnou, kluk do brány Máčala se chlubí svým zatím třetím zákrokem za den.

• 15. minuta – první inkasovaný gól v turnaji, ano, správně, na přední tyč, styď se Marku – 3:1. V tu dobu Olymp začal hrát více do těla, nevědom si toho, co bude následovat za florbalovou odvetu…
  • 16. minuta – bleskurychlá odpověď, Tomáš Drašnar ukradl míček obránci, posunul na Petra Jelínka a ten na vzdálenější tyč vrací Panterům tříbrankový náskok (viz. video)
  • 17. minuta – velké okamžiky Petra Lávičky, který se vymotal (=udělal) z chumlu tří hráčů, oběhl čtvrtého a naservíroval Vítovi Halamíčkovi před prázdnou bránu – 5:1
  • 18.-20. minuta – nelze vystřídat, máme moc velký tlak
  • 21. minuta – když ponížit, tak pořádně! Vobecký jel s Ježilem dva na nikoho, místo kombinace mu ale předložil balonek na hranici velkého brankoviště vzduchem, k výbuchu radosti a smíchu druhý jmenovaný nekompromisně zavěšuje a zapisuje si další bod – 6:1

• 22. minuta
    – nejlepší okamžik turnaje, ne-li sezony a jeden z nejhezčích kombinačních gólů napříč všemi kategoriemi. Do rozehrávky standartky z půlky se zapojili všichni hráči, míček během několika sekund snad sedmkrát změnil majitele, aby se dostal až ke Kubovi Zemanovi, jenž geniální otočkou kromě mrknutí na skauty Falunu našel Petra Jelínka, který poslal spoluhráče, rodiče i trenéra do kolen – 7:1 (viz. video, bohužel není vidět celá akce)
  • 23. minuta – na závěr třetiny znovu snížení, tentokrát Máčalovi do teploměru – 7:2

Pauzu mezi periodami asi netřeba popisovat, panovala neskutečná euforie z našeho posledního gólu, jediným úkolem zůstalo narazit desítku. :-)

• 25. minuta – zbytečný Petr Lávička přidal další gól, který jako gól neklasifikujeme, protože to bylo strašný. Ještě předtím nejaktivnější hráč Olympu přidává třetí gól – 8:3
  • 28. minuta – další gól pro neužitečného Áčkaře, do pomyslné desítky zbývá jedna trefa – 9:3
  • 29.-35. minuta – 10. branka se nekoná, nejdřív Vítek Halamíček stál při dorážce v brankovišti, poté ho odmítl lord Ježil, který zblokoval Baumrukovu střelu do víka
  • 36. minuta – chvíle slávy Máry Máčaly, který pár sekund před koncem výborným zákrokem zneškodnil únik (viz. video) – konečné skóre 9:3

Vytoužená desítka se tedy nekonala, to byla ale pravděpodobně ta poslední věc, která v tu chvíli někoho trápila. Kluci předvedli neskutečný výkon, to co si na hřišti dovolili za technické finesy a parády až občas hraničilo s veřejným ponižováním a jak padlo v šatně, kdyby se před ně v sobotu postavil jakýkoliv soupeř, pravděpodobně by mu kromě pořádného nákladu ještě přidali povinné lekce hrátek s hokejkou.

Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se na dalších turnajích!

Panthers Praha B – Vosy Praha B 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Panthers Praha B – Olymp Praha 9:3 (3:0, 4:2, 2:1)

Autor: Paučis