Ženy prospaly druhou třetinu a ze hřiště Herbadentu se vrací s prázdnou

Holky v pátek čekala dohrávka zápasu s Herbadentem, který na řádný termín neměl halu, a tak jsme jim samozřejmě vyšli vstříc mimo jiné i proto, že jsme ve skrytu duše doufali, že nám trochu pomůže reprezentační pauza :-). Už na začátek můžeme prozradit, že se tak nestalo.

První třetina však vypadala z našeho pohledu velice slibně. Zodpovědně jsme bránili a co proklouzlo, tak končilo u Marušky, která některé hračky soupeřek donutila ke zpytování jejich střeleckých schopností. Občas jsme také dokázali zahrozit z brejků. Soupeřky měly převahu, ale byli jsme rozhodně důstojným soupeřem. Až necelých patnáct vteřin před koncem jsme malinko zaspali a soupeřky moc dobře věděly co dělat.
A zaspání se nám zalíbilo a tak jsme si ho přinesli i do druhé třetiny a dalo by se i říct, že to byl pořádný záchrap. Během několika minut bylo vlastně o zápase rozhodnuto. Ano, Herbadent přitopil pod kotlem, ale některé branky v naší síti byly bohužel z kategorie „na dej si góla“. Soupeřky pevně uchopily zápas a my jsme se ocitli v roli diváků, kteří doufají, že to nějak dopadne.
O přestávce přišel v šatně nutný fén, aby se holky probraly a ukázaly na hřišti to, co o nich víme a sice, že když ze sebe vydají to nejlepší, tak jsou schopné hrát s kýmkoliv… A třetí třetina skončila 1:1. Nechceme tím zlehčovat soupeřovu sílu a zkušenosti. Je bez debaty, že se jedná o lepší tým, v jehož středu jsou vynikající hráčky. Na druhou stranu by bylo minimálně zajímavé kdybychom udrželi koncentraci a nasazení z první třetiny.
Holky si určitě zaslouží pochvalu za první a třetí třetinu (rozhodně se nedá říct, že by soupeřky třetí třetinu vypustily, naopak bylo znát, že nám chtějí „naložit“), ale bohužel čtyřicet minut dobrého výkonu nestačí proti žádnému týmu, natož proti týmu, který bude hrát o příčky nejvyšší.
Berme jako pozitivní, že zápas skončil lépe než minulé měření sil a zaměřme se na to, co nám ukázal, že je třeba zlepšit do zápasů kdy půjde o všechno…

Herbadent FK – Panthers Praha 9:1 (1:0, 7:0, 1:1) ONLINE