Nepoučitelní junioři opět ztratili body.

Po neočekávané ztrátě z posledního kola s Královým Dvorem jsme chtěli napravit pokažený dojem, k čemuž nám nahrával los, když jsme se utkali s prvním Kladnem a druhým Tatranem, respektive první rezervou Tatranu.

Pro pochopení kontextu – v posledních kolech velmi trpíme na naši nedisciplinovanost, zejména při dodržování herních pravidel. V součtu jsme druhým nejtrestanějším týmem tabulky. Snažili jsme se opět klukům domluvit, aby se vyvarovali zbytečných faulů a soustředili se na hru, což se ale znovu a opět nepovedlo a bude tedy nutné přistoupit k jiné formě donucení.

V prvním zápase jsme vyzvali rezervu slavného Tatranu, který byl v tabulce nad námi. Do zápasu jsme vstoupili trochu vlažněji, nicméně soupeř tohoto nedokázal využít, a i s přispěním skvělého Kobzy jsme odehráli první třetinu bez branek. Druhá třetina byla z naší strany mnohem lepší a kluci dokázali 3 šance využít, a tak jsme se ujali relativně pohodlného vedení. Kobza skvělým výkonem deptal útočníky soupeře i v průběhu druhé a třetí třetiny. V poslední periodě jsme sice opět a znovu polevili, z čehož plynuly další šance soupeře, nicméně vyjma jedné, se žádná další neujala, a tak svítila na konci zápasu na světelné tabuli čísla 4 a 1.

Výkon průměrný, body získané, spokojenost malá.

Faktem je, že ač jsme vyhráli, obdrželi jsme opět 7 malých dvouminutových trestů s tím, že všechny patří do šuplíku „velmi hloupé a zbytečné“. Bohužel se na tuto situaci budeme muset více zaměřit, protože nám fakt, že téměř celou jednu třetinu hrajeme ve čtyřech, velmi komplikuje zápasy.

Další poznatek z tohoto zápasu je takový, že ač hráči hrají za nejslavnější a nejznámější klub v ČR, nemusí to automaticky znamenat, že se umí podle toho chovat a že si tohoto faktu váží :-) #ostuda.

Druhý zápas režíroval z pozice trenéra Miloslav Mattes, který zastoupil tradiční duo Míka – Kolář, které odjelo na zápas proti Kadani (6:5p). Tímto Mílovi děkujeme!

Dle jeho vlastních slov měl zápas velmi podobný průběh jako proti Tatranu, kdy pomalý a vlažný start do začátku zápasu znamenal vysoké vedení Kladna 5:1. Do druhé třetiny nastoupil zjevně úplně vyměněný tým, a ještě do konce přestávky bylo vyrovnáno, když jsme poměrem 5:1 vyhráli tuto třetinu tentokráte my. Bohužel soupeř dokázal odskočit do dvoubrankového vedení hned z kraje poslední části, a to bylo vše podstatné. Závěrečný tlak jsme si víceméně znemožnili sami dvojnásobným vyloučením, ve kterém jsme navíc znovu inkasovali. Sečteno podtrženo 6:9.

Resumé

Stále máme ty stejné a opakující se problémy, a to zejména nedisciplinovanost, laxnost a také fakt, že nedokážeme odehrát celý zápas ve stejném tempu a polevujeme ve chvílích, kdy bychom neměli. Pokud budeme v tomto pokračovat, tak budeme body bohužel ztrácet i nadále a projeví se to zejména v těžkých a důležitých zápasech.