Šest bodů ze sedmého turnaje přiblížilo Céčko postupu

FBK Ježci Rožmitál – Panthers Praha C 3:5

Sedmý turnaj nás zavedl do haly ze starých časů na Ruzyni, kde nás přivítaly dnes už raritní parkety a slabší osvětlení.  Po minulém turnaji, kde jsme bojovali se spolufavority o postup, nás čekaly dva souboje s týmy ze středu tabulky.

Bylo potřeba bezpodmínečně dvě výhry, protože stále se na nás tlačila třetí Tajula, kterou ovšem čekal zápas s nejlepším týmem soutěže Rudnou.

V prvním měření sil jsme se poprvé v sezoně potkali s Ježky z Rožmitálu, kteří patří do lepší půlky tabulky (5. místo) a jako jedni z mála v naší divizi mají pozitivní skóre. Věděli jsme proto, že nás nebude čekat nic lehkého – zvlášť když jsme na turnaji nemohli počítat s nemocným Luštělou a také Dufínem, kterého do zápasu nepustila celková opotřebovanost kloubů, zad, kolen a dalších orgánů a údů. Místo nich Štěpán povolal do zásoby univerzála Martina Bajera, aby nás bylo 11.

Kvůli absencím museli kouči přeházet obrané dvojice, k Filipovi se tak posunul Fenkáč. Před zápasem trenérský štáb vyslovil obavy ze spolupráce dvou titánů a legend (Dejv a právě Fenkáč), ty se ale rozplynuly hned při prvním střídání této formace, když Fenk Dejva krásně vysunul a ten už neměl problém prostřelit golmana. Aby toho nebylo málo, tak za tři minuty první lajna předvedla další dobrou akci, když tentokrát Dejv nahrával a role střelce se ujal Khurny. Brzy jsme tak vedli 2:0 a vypadalo to na pohodový zápas. Jenže jak se dařilo první lajně, tak se začala trápit naše druhá (Daneček-Dalík-Štajn). Od momentu v první třetině, kdy druhá formace spálila během chvilky dvě velké šance, se jí přestalo dařit a už se celý zápas nedostali do pohody. Na konci první třetiny jsme tak dovolili soupeři snížit na 2:1. Pak se opět připomněl gólem produktivní Fenkáč, po pouhých 30 vteřinách ale opět druhá lajna dvakrát ztratila míček a bylo ta zase jen o gól. Do třetí třetiny Štěpán nasadil Martina Bajera a vrátil do druhé lajny Fenkáče, což se ukázalo jako dobrý tah. Martin Bajer dovedl solidní výkon a Fenkáč naší druhé lajně pomohl uklidnit rozehrávku. Projevilo se to hned v první minutě třetí části, kdy se po Danově checkingu trefil tradičně po zemi mezi nohy Dalík. Soupeř pak sice ještě jednou snížil, ale klid nám definitivně vrátila první formace svou fantastickou standardkou (Bendík lobem na Ghaliho, který rovnou ze vzduchu nekompromisně zavěsil). V závěru ještě Štajn zazdil trestné střílení, ale už to naštěstí nevadilo.

Vybojovali jsme výhru 5:3, a to především díky skvělému výkonu první lajny. Ta ze zápasu odcházela se skóre 4:0, zatímco naše druhá formace byla v minusu 1:3. Je ale dobře, že když se jedné lajně nedaří, zabere druhá. Máme vyrovnaný tým, který táhne za jeden provaz. Za zmínku stojí pak ještě výkon veterána Ghaliho, který předvedl své nejlepší vystoupení v sezoně. Ne jen kvůli třem bodům, ale celkovým pojetím a kvalitou hry. Před zápasem vyslovil názor, že by sám sobě udělil tzv. Selke Trophy (cena v NHL pro nejlépe bránícího hráče), za což jsme se mu asi deset minut smáli. Jeho to ale tak vyhecovalo, že opravdu bránil a poctivě se vracel, čímž si vysloužil novou přezdívku Selke. Tak snad mu to bránění ještě pár zápasů zůstane :-)

Panthers Praha C – FT Sokol Břevnov B 10:0

Druhý zápas na nás čekal soupeř z předminulého kola, proti kterému jsme tehdy podali hodně zkušený výkon a porazili je s přehledem 4:1 po naprosto jasném průběhu. Už v prvním střetnutí jsme si ověřili, že golman Břevnova má dvě velké slabiny – přední tyč a jesle. První třetinu jsme začali ještě ne moc výrazně, utrhl se pouze Daneček, který netradičně přešel z vlastní půlky přes dva hráče a nekompromisní bombou zavěsil (jak jinak než na přední tyč). Pak jsme pokračovali v neproměňování nájezdů (tentokrát Bendík), ale od druhé třetiny už začalo skóre jen narůstat v náš prospěch, a bylo na co koukat. Další dva góly po zemi (z toho jeden jeslema) si připsal Dalík, při hře 4 na 4 vymyslel Khurny luxusní pas do prázdné pro Bendíka. Při chuti byl také navrátilec do sestavy po dovolené Svojítek. Nejdřív vstřelil první gól ranou na přední tyč a pak si pochutnal na lahůdce od Štajna v oslabení do prázdné. V závěru zápasu jsme ještě přisypali tři góly během 52 vteřin (během té doby jsme i třikrát střídali, což bude v poslední minutě utkání určitě nějaký rekord), když si na golmanovi pochutnal Khurny, Schürle i nový nejlepší střelec týmu Bendík.

Zápas jsme tak dohráli v exhibičním stylu se skóre 10:0, což se nepovede každý den (letos jsme dali ještě 9:0 Athletics).

Hodnocení

Sedmý turnaj nakonec dopadl skvěle – odjíždíme s šesti body a s impozantním skóre 15:3. Zeke vychytal další nulu (v soutěži už druhou), potvrdili jsme nejlepší obranu v soutěži a spravedlivě si také rozdělili kanadské body. Zápasy ukázaly naše slabiny (neschopnost druhé lajny v prvním zápase), i klady (vyrovnanost kádru, silné třetí třetiny). První lajna odehrála turnaj s celkovým skóre 7:0, což je nádhera (druhá se zvedla proti Břevnovu a zakončila turnaj s výsledek 8:3). Po turnaji máme 89 vstřelených gólů, všichni útočníci máme mezi 8 a 11 góly, takže nejsme závislí na jednom střelci. V ofenzivě se přidávají i obránci, kdy Filip, Fenkáč i Svojítek mají kolem 10 bodů.

Vzhledem k tomu, že Tajula nečekaně prohrála oba své zápasy (na turnaj se vyloženě vykašlali, přijelo jich 6 a půlka byla na šrot, chytal hráč z pole, nedorazil jejich nejlepší hráč Hybš atd.), jsme se hodně přiblížili k postupu. Aktuálně máme na Tajulu náskok 10 bodů, Tajula má dva zápasy k dobru. Nás čeká ještě šest zápasů – těžká odveta s Ježky a pak sice papírově slabší soupeři, kteří ale budou bojovat o záchranu, takže to určitě nebude nic jednoduchého. Každopádně máme vše ve svých rukou.