Minule St. Boleslav, teď Ml. Boleslav aneb výlety Elévů B

Slovy jednoho tatínka: „Minule jsme jeli do Staré Boleslav, dnes jedeme do Mladé Boleslavi. Příště to bude Liberec a pak už Německo.“

V prvním zápase nás čekal soupeř z minulého turnaje, který však pozměnil sestavu a prořídly mu řady (minule přijeli v 5+1 a teď v 4+1). Musíme podotknout, že je velice podržel gólman, ač to na výsledku utkání není znát. Náš gólman na druhé straně moc práce neměl. Kluci předváděli na hřišti pěkné herní kombinace, nezapomínali ani na spolupráci s obranou.Na to, že to byl ranní zápas, které se nám leckdy nevyvedou, tak kluci byli aktivní, jen větší prudkost do přihrávek a bylo by to bez chyb.

Druhé utkání bylo diametrálně jiné. Soupeř byl aktivnější, technicky vyspělejší, u balonku rychlejší, důraznější v zakončení a často chodil ve dvou na gólmana. Nehlídání hráčů a laxnost v obranné fázi nás stála zápas. Ale hráči přes rozdíl třídy bojovali a věřím, že si odnesli cenné zkušenosti jak do dalších florbalových let, tak i do běžného života.

Na poslední utkání dne jsme nečekali dlouho a postavil se proti nám ne tak moc známý soupeř. Na hráčích byla již znát únava, ale bojovali do posledního hvizdu a bohužel štěstíčko stálo na straně soupeře, který převzal vedení až ve druhé půli. Za zmínku stojí radost po vstřelení gólu (druhého ve florbalové kariéře) Honzy Šetely, ze které by se měli poučit zejména naše elitní kategorie Muži A a Ženy A.

Děkuji všem za turnaj a jak jsem již hráčům říkala po posledním utkání: „Nezáleží na tom, co svítí na časomíře, ale co jste převedli na hřišti, a s tím jsem velice spokojená.“

Panthers Praha – SSK KSB Future ZŠ Brána jazyků 16:1

Panthers Praha – Florbalová akademie MB červen 1:17

Panthers Praha – 101. Sportovní klub Praha 7:8 (o 3. místo)

Autor: Andy