Zmatky v Mladé Boleslavi

K dalšímu zápasu vyrazila rezerva mladších žáků do města automobilů, do Mladé Boleslavi.

V prvním zápase nás čekal tým z Davle. Soupeř byl od začátku mnohem aktivnější a důraznější a rychle nás potrestal dvěma góly. Potom naši kluci začali trošku víc makat a výsledkem bylo snížení z hole nemocného, s horečkou hrajícího Tomáše Tesky. Vysoké nasazení klukům bohužel vydrželo jen asi necelé dvě minuty, a tak soupeř znovu pohodlně odskočil na rozdíl dvou branek. O přestávce jsme klukům do hlav vštěpovali, aby začali hrát mnohem důrazněji a neběhali všichni jak splašení za balónkem, ale aby se dívali na protihráče okolo sebe. To kluci zřejmě vůbec nepochopili, a tak se na naší svatyni řítil jeden útok za druhým. Výsledkem bylo dalších osm inkasovaných branek a tedy konečné skóre 1:11. Nutno podotknout že nebýt skvěle chytajícího Kuby Reguliho, který předváděl opravdu úžasné zákroky, tak jsme mohli inkasovat klidně dvojnásob.

Ve druhém zápase nás čekal soupeř DMM Horní Počernice Orka. Utkání i přes důraznou promluvu trenérů začalo v duchu toho prvního. Byli jsme všude pozdě, neobsazovali jsme si hráče a pokud už jsme si vytvořili nějakou šanci, tak jsme ji nevyužili. To však nebyl problém našeho soupeře , který v první polovině dokázal dvakrát rozvlnit síť. Mezi polovinami se už musel hodně zvýšit hlas a najednou to šlo. Kluci začali makat a bojovat. Ačkoli to byl znovu soupeř, kdo skóroval, tak tentokrát jsme pro něj měli odpověď v podobě gólu Šimona Jelínka. Ovšem ten paradoxně pomohl spíše našemu soupeři a kluci znovu vypadli z tempa. Soupeř ještě jednou dokázal vsítit a my už na to nedokázali zareagovat.

Pauzu mezi druhým a posledním zápasem jsme využili k nahnání sil v podobě jídla. Naši trenéři zde ovšem udělali jednu obrovskou chybu a to, když předpokládali, že budou hrát poslední zápas o umístění, a zapomněli hráčům určit v kolik bude sraz. Výsledkem toho bylo, že jsme měli odehrát hned první zápas, a neměli jsme dostatek hráčů. Tímto bychom chtěli poděkovat rozhodčím a soupeři z Benešova za shovívavost. Naštěstí hráči dorazili, a tak jsme začali hrát v počtu 6+1. Bylo to zvláštní, ale vědomí, že je kluků málo, dalo našim hráčům velkou sílu a odvahu poprat se o výsledek. Byli jsme to my, kdo diktoval tempo hry, a soupeř nemohl věřit svým očím, když jsme skórovali jako první. I nadále jsme soupeři zatápěli, ale soupeř dokázal utkání otočit. Následně srovnal stav svou druhou přesnou trefou v zápase Šimon Jelínek. Mezi tím stihl na zápas dorazit i Matyáš Kopáček. O přestávce kluci nabírali síly na druhou polovinu. Ta se nám však bohužel nezdařila tak, jako ta první, a klukům postupně docházely síly. Výsledkem toho byla prohra 2:7 a tedy pád do nižšího koše.

Trenéři by se všem hráčů i rodičům rádi omluvili za zmatky při posledním zápase. Především se omlouváme Tobimu Harašimovi, který dorazil až po zápase. Na příští turnaj pečlivě potrénujeme a pokusíme se vybojovat koš zpět. Celkově jsme z turnaje zklamaní, protože kluci v posledním zápase předvedli, že florbal hrát umí. A pokud by takto hráli i první dva zápasy, tak jsme vůbec nemuseli hrát o sestup. Náš nejlepší hráč na turnaji byl gólman Kuba Reguli, který v každém zápase svými zákroky přiváděl soupeře k šílenství.

Děkujeme všem rodičům za podporu a hráčům za účast. A příště to snad dopadne lépe.

Panthers Praha – FBK Davle 1:11
Panthers Praha – DDM Horní Počernice Orka 1:4
Panthers Praha – SK Florbal Benešov 2:7