Juniorky v Jičíně bez bodu

V mrazivém nedělním dni juniorky zavítaly do vzdáleného Jičína. Ještě než začal první zápas, už jsme věděly, že nic nebude lehké. Držíme totiž tradici jet do Jičína v co nejmenším počtu, dnes tedy v osmi včetně brankářky.

Turnaj  jsme začaly s našimi známými Vinohrady. Věděly jsme, že s tímto soupeřem se dá hrát, a určitě můžeme i vyhrát. Bohužel nás tato představa až nezdravě uklidnila a jediné, co jsme v první třetině vyvíjely byla velká pasivita vůči všemu a velmi početné chyby.

Druhá třetina byla již značně lepší, dokázaly jsme zastavit vinohradský brankostroj a uklidnit hru. Tato část byla velmi vyrovnaná, o tom svědčí i stav 0:0. Tento fakt nás nakopl, a konečně ve třetí třetině jsme opravdu začaly hrát. Vznikaly zajímavé akce a příležitosti, které jsme dokonce dvakrát  využily. První gól dorazila Anna po Markétině tečované střele a druhý gól padl po přímé nahrávce na střed, kde krásně zakončila Eva. Zápas nedopadl nakonec tak špatně, jak zprvu vypadal.

Po menší obědové přestávce nás čekal druhý a obávaný zápas. Střetly jsme se totiž s nejlepším týmem tabulky, a podle toho bohužel vypadal i průběh zápasu. Neuběhlo ani 30 vteřin a už bylo vidět, kdo tu bude tahat za delší konec lana. Za dalších 14 minut se soupeřkám podařilo vstřelit ještě dalších 5 gólů, a první třetina tak skončila za stavu 0:6. Druhá třetina byla jak přes kopírák i se stejným výsledkem 0:6. Po takto neúspěšných třetinách se v nás objevil ještě kousek bojovnosti a v poslední části se nám dařilo úspěšně bránit bránu a soupeřky vsítily pouze jeden gól.

I když se nám tento turnaj příliš nepodařil, opět máme o zkušenosti navíc a víme, na čem při trénincích zapracovat. Nakonec musím pochválit Štěpánku, která zlikvidovala nepřeberné množství střel, a podržela tým i při těchto nepříznivých výsledcích. Dále přeji Evě, a hlavně Denče ať se brzy uzdraví a těším se na příští zápas, kde se doufám sejdeme ve větším počtu.

Panthers Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 2:5

Panthers Praha – TJ Turnov 0:13

Autor: Anička Boháčová