Stý gól se nekonal, mužské Áčko i přesto se štěstím porazilo ambiciózní Chomutov

Po brankových orgiích, které se při posledním vzájemném utkání rozpoutaly na půdě soupeře, tentokrát mužské Áčko zvolilo úspornější metodu a i s notnou dávkou štěstí nakonec porazilo silný Chomutov 3:2.

Florbalisté Chomutova přijeli do Prahy jako nejproduktivnější tým ligy a od začátku zápasu svojí roli potvrzovali, neboť byli mírně aktivnějším týmem na hřišti a v pravidelných intervalech zaměstnávali Boráka, kterému po pěti minutách hry pomohlo i břevno. Místo úspěchu na straně severočechů ale přišla studená sprcha z hokejky Štěpána Hanzla, který ve svém teprve druhém utkání v Národní lize nekompromisně z otočky vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu Šantorovy branky. Vstřelená branka Pantery nabudila, jejich zvýšená aktivita ale končila jen na brankáři Chomutova, případně mimo bránu (za zmínku stojí další šance Hanzla, který to prakticky z půlky zkusil backhandem a za velkého aplausu přítomných fanoušků z Béčka jen těsně minul břevno). V samotném závěru třetiny ještě hosté úspěšně zadrbali dorážku do prázdné brány a první část tak skončila hubeným vedením domácích 1:0.

Staré pravidlo nedáš-dostaneš zafungovalo i na začátku druhé periody, kdy nejprve nedokázal v dobré šanci přesně zamířit Daněk, aby následně z protiútoku skóroval Daniel Fokt a srovnal stav zápasu na 1:1. Radost chomutovským příliš dlouho nevydržela, protože si o chvíli později nešťastně srazil balonek do vlastní branky Lukáš Fiala a „vrátil“ tak Panterům těsný náskok. Od této chvíle se z vyrovnaného utkání stal zápas gólmanů a oba strážci svých klecí čarovali, jak jen mohli, a doháněli své protivníky k šílenství. Po sedmi odehraných minutách se svým uměním blýskl Polcar, který dokázal vyrazit střelu letící do odkryté klece, na druhé straně pak zářil Šantora, o kterém se bude zdát hlavně Kolářovi, který si na něm několikrát úspěšně vylámal zuby. Ke konci třetiny pak ještě rozčeřil do té doby relativně klidnou hladinu emocí Jakob, který si vyšlápl na jednoho ze svých soupeřů u mantinelu, stav zápasu se ale neměnil a druhá pauza proběhla za stavu 2:1 pro domácí.

Může to být zápas s posledním týmem tabulky, přátelák s Elite nebo třeba finále Divize, staré pravidlo pravidelných návštěvníků zápasů mužského Áčka praví „největší sranda je ve třetí třetině“. Stalo se tomu tak i tentokrát a už poněkolikáté v sezoně to nebyl kvůli kvalitě předvedené hry (která i tak byla značně nadprůměrná), ale kvůli tomu, že se obě strany rozhodly zneužít benevolenci sudích a prakticky při každém střídání nechyběly malé potyčky, hádky, pokřikování hostujících střídaček na rozhodčí a natěšené tváře v hledišti. Poté, co se po pěti minutách rozhodli správci haly, že by nám mohli rozsvítit i třetí řadu světel (jejíž absenci do té doby nikdo nezaregistroval, jen prostě byla trošku tma), jakoby tím způsobili opačnou reakci u většiny přítomných, kterým se zatemnilo rozumné uvažování a prakticky ve stejný čas, kdy se rozsvítilo, putovali za vzájemnou potyčku za katr Kolář se Šnáblem. Chvíli po jejich návratu pak Ptáčník sestřelil až příliš důrazného útočníka hostí, který se rozhodl vyšťourat Borákovi balonek z rukou, a začínající rvačku větších rozměrů (3 na 3) k nelibosti Béčkařů na tribuně utnul za spolupráce rozhodčích až právě Borák, jehož postava byla dostatečným strašákem pro všechny zúčastněné (malou zajímavostí je, že se této hádky překvapivě nezúčastnil Rybka, který byl dnes nedovoleně odstaven tolikrát, že by mírnější povahy vyhlásily Chomutovu otevřenou válku). Ke slovu ze pak zpět dostal florbal a z nenápadné šance dokázal Chomutov srovnat – nahození Fialy uklidil do branky Marek Chocholoušek. Na druhé straně se znovu několikrát zaskvěl Šantora, necelých pět minut před koncem ale kapituloval, když Kölbl našel geniální přihrávkou na zadní tyči čekajícího Davida Koláře, který i přes známé problémy v této pozici dokázal doklepnout mičudu do branky a potřetí posunul Pantery do vedení. A že to bude branka vítězná bylo jasné o pár minut později, neboť i přes obrovský tlak nedokázali chomutovští srovnat a z vítězství se tak radovaly naše barvy, které zároveň navýšily svůj náskok na čele tabulky na 4 body!

Panthers Praha – Florbal Chomutov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) ONLINE

Mix.it! nejlepší hráči utkání: Jan Borák – Karel Šantora

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Po celý zápas to bylo vyrovnané, rozhodovala práce do obrany a štěstí v koncovce. Děkuji soupeři za zápas a přeji šťastnou cestu domů.

Komentář trenéra hostí (Martin Bocian): Bojovné utkání z obou stran s pozornou obranou. Rozhodovaly drobnosti. Děkuji hráčům za bojovnost a soupeři přejeme hodně štěstí do konce sezony. Děkujeme.

Autor: Paučis