Další šedivé vlasy pro trenéra Dorostenek

První turnaj v roce 2017 čekal dorostenky v domácí, ale trochu promrzlé hale. Opět jsme se představili v prvním koši, kde nás čekali již známé soupeřky z Kralup a Kutná Hory a vůbec poprvé v této sezoně pak tým Sparty.

Na soupisce se neblaze podepsaly odjezdy na hory a pár nemocí (především absence Denisy a Aničky byla znát), ale díky tomu, že na dorostenky chodí již pravidelně starší žákyně, tak jsme si dokázali poradit. Smeknutí klobouku pak rozhodně zaslouží Markéta, protože odehrála na netradičním místě (v obraně) vynikající turnaj a především při rozehrávce byla bezesporu nejlepší hráčkou na hřišti. Další pochvala pak míří po Pavlu Kurendovou, která si obranu vyzkoušela vůbec poprvé a nutno říct, že se své role také zhostila s nasazením a velice slušně. Bohužel největší naší slabinou se ukázala útočná fáze. V podstatě všechny týmy v této lize (snad s výjimkou Kolína) se nejspíš taktiku učily u stejného trenéra, a to Franty Betonáře. My bohužel ještě nejsme natolik technicky a takticky vyspělým týmem, abychom si vytvořili padesát šancí, z nichž bychom deset dali. Vytvoříme si jich mnohem méně a úspěšnost zakončení je ještě slabší. Soupeřkám pak stačí dvakrát utéct do brejku, dvakrát potrestat naší hrubou chybu v rozehrávce a je po zápase. Jsme málo hladoví po gólech a netlačíme se do střeleckých pozic. Kombinační hra je podle mne nejlepší možnost jak hrát florbal, ale v útočném pásmu a především kolem brány se to nesmí přehánět ;)

Výsledkově turnaj nebyl úplně špatný – remíza, prohra, výhra a nebýt nešťastného vlastního gólu těsně před koncem posledního zápasu, tak bychom byli na druhém místě a zůstali v prvním koši (takto mají Kralupy lepší skóre a protože Vinohrady pořádají další turnaj, tak padáme do druhého koše). V delším odstupu je třeba říct, že se holky zlepšují , že opravdu je každý turnaj o něco lepší, ale není to na první pohled tolik vidět, protože jsou to často činnosti, které se nepromítnou do výsledku, a zlepšování je také pomalejší, než bychom si všichni přáli.

Gigi

Panthers Praha – FBC Kralupy nad Vltavou 1:1
Panthers Praha – FBC Kutná Hora 2:5
Panthers Praha – ACEMA Sparta Praha 4:2